Prehra Švajčiarov s tímom Fínska po samostatných nájazdoch

MINSK - Fínska hokejová reprezentácia uspela vo svojom piatkovom vystúpení na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v základnej B-skupine zdolala výber Švajčiarska 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre duelu otvoril už v 6. min fínsky obranca Kivistö a gólovú poistku pridal v 33. min skúsený O. Jokinen.

Kapitán Fínov Olli Jokinen doviedol svoju družinu k víťazstvu nad Švajčiarmi, foto IIHF - Andre RinguetteKapitán Fínov Olli Jokinen doviedol svoju družinu k víťazstvu nad Švajčiarmi,

Úradujúci vicemajstri sveta Švajčiari sa k slovu dostali až v III. tretine - v 42. min znížil Suri a v 57. min vyrovnal na 2:2 Josi. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch uspel len Iiro Pakarinen v piatej
Fínsko má po svojom piatom zápase na MS osem bodov a patrí mu 3. miesto v tabuľke B-skupiny, Švajčiari sú stále až na siedmej pozícii.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Fínsko - Švajčiarsko 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Kivistö (Immonen, Salomäki), 33. O. Jokinen (Haula), rozhodujúci sam. nájazd Pakarinen - 42. Suri (Fiala), 57. Josi (Romy, Suri)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo, Jeřábek (obaja ČR) - Dahmen (Švéd.), Schrader (Nem.)

Sam. nájazdy: Immonen nedal, Brunner nedal, Lehterä nedal, Hollenstein nedal, Haula nedal, Suri nedal - Fiala nedal, Kontiola nedal, Brunner nedal, Pakarinen 1:0

8. Kazachstan 5 0 0 2 3 11:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.