Fíni boli viac zohratí ako Američania, zhodujú sa Slováci

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti v druhom vystúpení na 83. majstrovstvách sveta nevylepšili svoje bodové konto. V sobotňajšom večernom zápase košickej A-skupiny podľahli Fínom po vyrovnanom priebehu 2:4. Zverenci trénera Craiga Ramsayho do 50. minúty držali remízový stav, ale následne dvakrát inkasovali od osemnásťročného útočníka Kaapa Kakka, ktorý v dueli dosiahol hetrik a v tabuľke strelcov svieti pri jeho mene päť presných zásahov.

"Myslím si, že sme hrali dobrý hokej. Chceli sme vyhrať, nevyšlo nám to, ale bolo tam veľa pozitív, z ktorých môžeme čerpať v ďalšom priebehu turnaja. Potrebujeme však aj vylepšiť niektoré negatíva. Musíme sa viac tlačiť do bránky, keď strieľame a rovnako potrebujeme zjednodušiť hru," povedal obranca slovenského tímu Christián Jaroš, ktorý vzápätí popísal, v čom boli Fíni nepríjemní. "Výborne korčuľovali, oproti Američanom v prvom zápase boli viac zohratí a na ľade o sebe lepšie vedeli. Tri body po dvoch dueloch by sme pred turnajom určite brali, ale vzhľadom na priebeh zápasu sme si zaslúžili viac. Mohli sme pokojne aj zvíťaziť," vysvetlil.

S myšlienkami košického rodáka súhlasili aj jeho defenzívny kolega Martin Fehérváry. "Fíni nás agresívnejšie napádali a boli viac zorganizovaní. Rozhodujúci bol gól v tretej tretine, potom sa to už vždy ťažko otáča. Mali sme v závere nejaké príležitosti aj presilovky, ale nedokázali sme otočiť skóre" povedal stále iba 19-ročný bek, ktorému nevadilo, že Slováci dohrávali po zranení Mareka Ďalogu len na šesť obrancov. "Mne osobne to vyhovuje viac. Je to možno fyzicky náročnejšie, ale mám radšej, keď sme viac v tempe," hovoril mladý Bratislavčan.

Slovenskí hokejisti získali v úvodných dvoch zápasoch turnaja tri body. V piatok zdolali Američanov 4:1 a v sobotu nestačili na Fínov pomerom 2:4. Napriek tomu hodnotia vstup do turnaja pozitívne. "Sme spokojní, pretože to boli obaja nároční súperi. Podali sme dvakrát dobrý výkon, v jednom prípade to vyšlo, v druhom nie," zhodnotil pragmaticky zadák Erik Černák, ktorý v oboch zápasoch skóroval. "Nesústredím sa na góly, snažím sa hlavne poctivo pracovať v obrannom pásme. V prípade možnosti podporím aj útok a snažím sa o streľbu," dodal odchovanec HC Košice.