Domáci Bielorusi sa tešia z prvého víťazstva

MINSK - Reprezentácia organizujúcej krajiny sa dočkala prvého víťazstva na svetovom šampionáte v hokeji v Minsku. Bielorusko zdolalo v nedeľu popoludní v B-skupine v Minsk Arene Kazachstan 4:1.

Bielorus Kitarov v boji s Dallmanom (Kaz.), foto IIHF - Andre RinguetteBielorus Kitarov v boji s Dallmanom (Kaz.), foto IIHF - Andre Ringuette

Bielorusi boli počas zápasu aktívnejším tímom, ale v prvej tretine sa nevedeli presadiť cez pozornú defenzívu súpera. V druhej tretine však domáci otočili výsledok a tešili sa z prvého víťazstva.
Bielorusi sa v tabuľke B-skupiny posunuli na 5. priečku s troma bodmi, Kazachstan je s jedným na 6. pozícii.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
Bielorusko - Kazachstan 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 23. Stepanov (Grabovskij), 31. Stasenko (Graborenko), 42. S. Kosticyn (Jefimenko, Jevenko), 60. Kaľužnyj (Denisov, S. Kosticyn) - 5. Gavrilin (Vasilčenko)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Brügemann (Nem.), Kaval (USA) - Dahmen (Švéd.), Leermakers (Hol.), 13 734 divákov