Česi gólom z prvej minúty zdolali Nórov 1:0

MINSK - Česká hokejová reprezentácia uspela vo svojom šiestom vystúpení v základnej "slovenskej"  A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v Čižovka Arene zdolala výber Nórska 1:0. Jediný gól duelu padol hneď v úvode - Jágr nahodil puk z rohu pred nórskeho brankára, kde síce neuspel Hertl, ale dezorientovaného Söberga prekonal v 39. sekunde Sobotka.

Rýchly gól Čecha Sobotku za chrbát Nóra  Soberga - už v 39. sekunde, jediný v zápase, foto SITA/APRýchly gól Sobotku za chrbát Soberga - už v 39. sekunde

V ďalšom priebehu stretnutia mali Česi streleckú prevahu, ale ďalší gól už nepridali. Nepodarilo sa im to ani pri hre súpera bez brankára v záverečnej minúte. Nori nepremenili počas zápasu trestné strieľanie.
Česi majú po nedeli na svojom konte 10 bodov a sú veľmi blízko k postupu do štvrťfinále, trio ich najbližších prenasledovateľov - Francúzsko, Slovensko a Nórsko - nazbieralo zatiaľ po sedem bodov.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Česko - Nórsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 1. Sobotka (Hertl, Jágr)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Semjonov (Est.), 7902 divákov

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.