Američania od gólu v 19. sekunde k víťazstvu nad Fínmi

MINSK - Hokejová reprezentácia USA uspela v nedeľňajšom popoludňajšom zápase na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď zdolala výber Fínska 3:1. Urobila tak dôležitý krok k postupu do štvrťfinále.

Devätnásta sekunda -  Američan Nelson otvára skóre duelu s Fínskom (3:1), foto SITA/APDevätnásta sekunda-  Američan Nelson otvára skóre duelu s Fínskom (3:1), foto SITA/AP

Skóre duelu otvoril už v 19. sekunde duelu Nelson a v 47. min pridal gólovú poistku T. Johnson. V 57. min síce Mäntylä skorigoval, ale v záverečnej minúte stretnutie upravil opäť T. Johnson na konečných 3:1 gólom do prázdnej fínskej bránky. Jedným z čiarových rozhodcov bol  Slovák Miroslav Valach.

Výsledok - B-skupina (Minsk Arena):
USA - Fínsko 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 1. Nelson (S. Jones), 47. T. Johnson (C. Smith, S. Jones), 60. T. Johnson (Shore) - 57. Mäntylä (Immonen, Hietanen)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) - Hull (Kan.) , Valach (SR)

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 5 5 0 0 0 26:6 15 - istý postup do štvrťfinále
2. USA 6 3 1 0 2 22:19 11
3. Bielorusko 5 3 0 0 2 14:14 9
4. Lotyšsko 5 3 0 0 2 17:18 9
**************************************************************************************
5. Fínsko 6 2 1 0 3 13:12 8
6. Švajčiarsko 6 2 0 1 3 16:18 7
7. Nemecko 5 1 1 0 3 9:15 5
8. Kazachstan 6 0 0 2 4 12:28 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.