LM: Slovan prehral aj s Mníchovom, Podkonický: Za náš výkon sme si nezaslúžili bodovať

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava neuspeli ani v druhom zápase v C-skupine Ligy majstrov. V sobotu podľahli na domácom ľade nemeckému vicemajstrovi z uplynulej sezóny Red Bull Mníchov 1:4 a po dvoch stretnutiach majú na konte nula bodov so skóre 3:9.

V ďalšom zápase sa zverenci Jána Pardavého stretnú v odvete s fínskym mužstvom Tappare Tampere. Tento duel odohrajú na ľade súpera v sobotu 8. septembra o 18.00 h. V skupine majú ešte švajčiarsky Rapperswil, s ktorým odohrajú zápasy v októbri.

Liga majstrov - C-skupina:

HC Slovan Bratislava - Red Bull Mníchov 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
23. Lukošík (Matoušek, Takáč) - 20. Redmond (Ortega, Blum), 45. Hager (Blum), 53. Ehliz (Szuber, Boyle), 60. Tiffels (Ehliz, Szuber). Rozhodovali: Soós, J. Konc ml. - Synek, Jedlička, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 3895 divákov.

Slovan: Hlavaj - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Gachulinec, Sersen, Golian - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Takáč, Minárik, Fominych - Matoušek, Zigo, Lukošík - Török, Preisinger, Petriska - Šotek
Mníchov: Aus den Birken - Blum, Szuber, McKiernan, Redmond, Boyle, Seidenberg, Abeltshauser - Daubner, Hager, De Sousa - Tiffels, Street, Eder - Ehliz, Smith, Ortega - Oswald, Kastner, Schutz

Slovan začal v úvode lepšie a vo 4. minúte dostal šancu v presilovej hre, no nedokázal ju využiť. V polovici prvej tretiny mal ďalšiu príležitosť Rappuzi, ale vystrelil len do žŕdky. V 14. minúte hrali po prvý raz v oslabení aj domáci. Napriek tomu sa "belasí" dostali do prečíslenia, keď Takáč prihral Gachulincovi, ten však neprestrelil hosťujúceho brankára Aus den Birkena. Skóre tak otvoril v 20. minúte Redmond.

V druhej tretine mohol nemecký tím zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Pri veľkej šanci hostí sa vyznamenal brankár Hlavaj a platilo nedáš-dostaneš. V 23. minúte Lukošík po individuálnej akcii vyrovnal na 1:1. Hostia mali počas ďalších minút viac z hry a dostali sa do niekoľkých príležitosti, no Hlavaj dokázal všetky šance zneškodniť. Slovan mohol ísť pred koncom prostrednej časti do vedenia. Haščák však počas presilovej hry neprekonal Aus den Birkena.

Úvod tretej tretiny vyšiel hosťujúcemu tímu. V 45. minúte Hager tečoval strelu Bluma a hostia opäť viedli. Slovan však ihneď zahrozil a Rapuzzi nastrelil druhú žŕdku v zápase. O osem minút neskôr Ehliz pridal ďalší presný zásah nemeckého tímu a hostia po prvý raz vyhrávali o dva góly. V závere stretnutia mohol Lukošík znížiť po prihrávke Fominycha, no nedokázal prekonať Aus den Birkena. Víťazstvo Mníchova potvrdil gólom do prázdnej bránky Tiffels.

Hlas po zápase:

Andrej Podkonický, asistent trénera Slovana: "Začiatok sme mali opäť slabší. Prehrávali sme veľa individuálnych súbojov v našom pásme. Brankár nás podržal, a preto sme prehrávali len 0:1. Po góle sme sa zlepšili, začali sme ich napádať, dostávať pod tlak a mohli sme otočiť zápas. V tretej tretine to bolo o tom, kto dá prvý gól. Bohužiaľ, sme ho dostali my po teči súperovho hráča. Skúšali sme ešte odvolať brankára, ale za ten výkon sme si nezaslúžili bodovať."