HOKEJ-LM: H-skupina - Banská Bystrica podľahla švajčiarskemu Luganu

LUGANO 7. septembra (SITA) - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica vo Švajčiarsku podľahli hráčom HC Lugano 1:4 v piatkovom stretnutí H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019.

Domáci sa dostali do vedenia už v 2. min zápasu gólom Benoita Jeckera a o tri minúty zvýšil vedenie Lugana Raffaele Sannitz. Za Bystričanov znížil ešte v prvej tretine Róbert Varga, slovenský majster však už viac gólov nepridal. Na začiatku druhej tretiny sa v drese domácich presadil Linus Klasen, stav stretnutia uzavrel v 51. min Jani Lajunen.

V tabuľke H-skupiny patrí Banskej Bystrici posledná štvrtá priečka so ziskom troch bodov za domáci triumf práve nad Luganom. Na čele "háčka" je Plzeň s plným počtom 9 bodov. Český klub v piatok zdolal fínske mužstvo JYP Jyväskylä 6:2, ktoré Banskobystričania na vlastnom ľade privítajú v nedeľu 9. septembra.

HC Lugano (Švaj.) - HC '05 iClinic Banská Bystrica (SR) 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Jecker (Riva, Cunti), 5. Sannitz (Walker, Klasen), 21. Klasen, 51. Lajunen (Lapierre, Klasen) - 9. R. Varga (M. Giľák)
Vylúčení: 3:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolič (Rak.), Urban - Bürgi, Borga (všetci Švaj.), 3876 divákov

Lugano: Merzlikiňš - Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Loeffel, Riva, Matewa, - Lapierre, Lajunen, Hofmann - Walker, Sannitz, Klasen - Bürgler, Cunti, Romanenghi - Jörg, Morini, Reuille - Haussener

Banská Bystrica: Williams - V. Mihálik, Marshall, B. Miller, Kubka, Biro , K. Sloboda, Košecký - Tamáši, Faille, Asselin - J. Sýkora, Higgs, T. Surový - R. Varga, A. Šťastný, M. Giľák - Gabor, Češík, Belluš - Kabáč