II. liga - finále: MHK Humenné doma víťazne, rozhodne tretí duel v Brezne

Z finálovej série II. ligy medzi Novými Zámkami a Humenným, foto hcnovezamky.eu - Marián MaríkZ finálovej série II. ligy medzi Novými Zámkami a Humenným, foto hcnovezamky.eu - Marián Marík

HUMENNÉ - O víťazovi II. hokejovej ligy rozhodne až tretí zápas. Hokejisti Mládežníckeho hokejového klubu Humenné zdolali v sobotu podvečer HC Nové Zámky pred 2129 divákmi tesne 3:2 a vynútili si tretí duel. Stav finálovej série je 1:1. Rozhodujúci zápas  je na programe v pondelok 9. marca na neutrálnom ľade  v Brezne.

HUMENNÉ - NOVÉ ZÁMKY 3:2 - stav série 1:1

Domáci sa dostali do vedenia už v 7. minúte, keď Krajčoviča prekonal  Bolibruch. V 17. minúte využil vylúčenie M. Štefanku skúsený Sabol, ktorý poslal Humenné do dvojgólového vedenia. V druhej tretine videli diváci v Humennom ďalšie vylúčenia, jedno potrestal v 32. minúte domáci Sabol. Následne však na trestnú smeroval domáci Mihalič a desať sekúnd pred jeho návratom znížil na 3:1 Šiška. Už o minútu neskôr bol náskok Humenčanov len jednogólový, keď sa po prihrávke Frolíka puku zmocnil Podstavek a prekonal Okoličányho. V nasledujúcich minútach sa už skóre nezmenilo a z víťasztva 3:2 sa tak radovalo domáce MHK Humenné.

Finále II. hokejovej ligy - druhý zápas - sobota:

Mládežnícky hokejový klub Humenné - HC Nové Zámky 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) - stav série: 1:1

Góly: 7. Bolibruch (Kubát, Mach Marek), 17. Sabol, 32. Sabol (Chovan, Čížek) - 35. Šiška (Uram), 36. Podstavek (Frolík, Faith).

Vylúčenia 5:5, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, strely na bránu: 33:22. Rozhodovali: Snášel - Ľ. Šoltés, R. Šoltés ,  2129 divákov.

Zostavy

MHK Humenné: Okoličány - Žemba, Chovan, Čížek, Sabol, Fusek - Roháčik, Korvín, Linet, Caban, Segľa - Kubát, Danko, Stríž, Tomčák, Mihalič - Grega, Mach Marek, Bolibruch, Mach Milan

HC Nové Zámky: Krajčovič - Huba, Ďurčo, Frolík, Čaládi, Podstavek - Kowalczyk, Šiška, Uram, Faith, Dubec - Baron, Hrudík, Brandis, M. Štefanka, Rejžek - Sucharda, Král, Tábi, 0. Štefanka, Korytko