Extraliga dorastu: Dukla Trenčín s piatym majstrovským titulom

Dorast DuklyTrenčín, majster SR v sezóne 2014-2015, foto hkdukla - Vladimír KoláčekDorast DuklyTrenčín, majster SR v sezóne 2014-2015, foto hkdukla - Vladimír Koláček

BRATISLAVA - Hokejisti Dukly Trenčín sa okrem celkového prvenstva v kategórii juniorov tešili v sezóne 2014/2015 z majstrovského titulu aj v extralige dorastu. Mladíci z Trenčína zdolali v piatkovom štvrtom stretnutí finále play-off Ružinov ´99 Bratislava 6:3. v sérii hranej na tri víťazstvá napokon triumfovali 3:1 na zápasy, obhájili tak vlaňajší titul, piaty v tejto kategórii!
Trenčania síce prehrávali po dvoch tretinách 2:3, ale štyrmi gólmi v záverečnej tretej tretine dokonale otočili nepriaznivý stav. Strelecky sa presadil autor hetriku Marek Hecl, dva góly pridal Martin Trudman, minútu pred koncom Adam Themár spečatil výsledok na 6:3.
O konečnej 3. priečke v extralige dorastu sa ešte nerozhodlo. Slovan Bratislava využil v piatok výhodu domáceho ľadu, zdolal HK ŠKP Poprad 6:3 a vyrovnal stav série o bronz na 2:2.

Výsledky piatkových štvrtých zápasov play-off hokejovej extraligy dorastu (hrá sa na tri víťazstvá):

Finále:
HK Dukla Trenčín - Ružinov '99 Bratislava 6:3 (1:2, 1:1, 4:0) - konečný výsledok série 3:1, Trenčín sa stal víťazom extraligy dorastu v sezóne 2014/2015
Góly: 8., 30. a 59. M. Hecl, 47. a 58. Trudman, 59. A. Themár - 13. Reszegh, 18. Štuk, 32. Krivošík (z tr. strieľania)

Vylúčenia 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Müllner, Stano – Šefčík, Výleta, 638 divákov

Dukla Trenčín: Hrenák – Themár, Hatala, Ďurkech, Rajnoha, Birás, Konečný, D.Smolka, Hogel – Trudman, Lednický, Aslamchanov – Puš, Čacho, Hecl – Jakubec, Ondris, E.Smolka – Krištofovič, Škvarka, Šiška. Tréner Viliam Čacho

Ružinov '99 Bratislava: Cibulka – Čupa, Zavacký, Bílik, Demo, Majer, Pajdlhauser, Šimičák – Liška, Reszegh, Krivošík – Korpa, Sýkora, Šauša – Baranov, Duračinský, Štuk – Duran, Maček, Ondrásky. Tréner Igor Tóth