Po prehre s Nemeckom SR 16 vo Füssene len o tretie miesto

Zo súboja slovenských a nemeckých mladíkov, foto Jakub HomoľaZo súboja slovenských a nemeckých mladíkov, ilustračné foto Jakub Homoľa

FÜSSEN - Hokejoví reprezentanti Slovenska prehrali v nedeľnom zápase  na Turnaji štyroch krajín hráčov do 16 rokov v nemeckom Füssene s domácimi  rovesníkmi 2:5. V pondelok 29. decembra nastúpia  od 14.30 h mladí Slováci proti Švajčiarom na záverečný súboj, ktorý bude vlastne priamym zápasom o 3. miesto.

Výsledky Turnaja štyroch krajín vo Füssene  - nedeľa:

Nemecko "16" - Slovensko "16" 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Zverenci trénera Tomáša Kochana síce od 3. min zásluhou Jakuba Kövéra viedli, úvodnú tretinu však napokon prehrali 1:3. O druhý presný zásah výberu SR sa postaral v 37. min Miloš Fafrák, ktorý znížil na 2:3. Mladí Slováci ešte v sobotu podľahli Fínom 1:7
Góly SR "16": 3. Kövér (Kupec), 37. Fafrák. Vylúčenia 3:7, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Tomáš Kochan (tréner SR 16): "Rozhodla úvodná tretina, v ktorej päť vylúčení našich hráčov posadilo hostiteľov na koňa.  Hoci sme oslabenia odohrali solídne, inkasovali sme  v nich v tejto fáze jeden gól, no stálo nás to príliš veľa síl. S dvojminútovým oslabením sme vstupovali do záverečnej tretiny a po 63 sekundách Nemci opäť viedli o dva góly, keď nášho brankára Bielika prekonal Pietschmann."

Fínsko "16" - Švajčiarsko "16" 6:4 (0:1, 5:0, 1:3)

Nominácia SR 16 na Turnaj 4 krajín v Nemecku (Füssen) (25. - 30. 12. 2014):
Realizačný tím: manažér Richard Turaz, tréner Tomáš Kochan, asistent trénera Róbert Rehák, tréner brankárov Marko Milý, lekár MUDr. Pavel Láska (25. - 30. 12.), masér František Oláh
Hráči: Martin Kupec, Martin Majerík (HC ‘05 Banská Bystrica), Daniel Demo, Filip Krivošík (HK Ružinov ´99 Bratislava), Peter Eliáš, Jakub Kövér (HC Košice), Miloš Fafrák, Jakub Urbánek (MHA Martin), Matúš Havrila, Filip Maňák (P.H.K. Prešov), Andrej Drahno, Marek Korenčík (MsHKM Žilina), Adam Divinský (HC Slovan Bratislava), Adam Žiak (HK ŠKP Poprad), Richard Jakubec (HK Dukl a Trenčín), Jakub Kostelný (HK Dukla Trenčín/MŠK Púchov), Damián Iglovský (HK Trnava), Alan Bielik (HKm Zvolen), Tomáš Kukľa (Black Winds Linz, Rak.), Adam Ružička HC Pardubice, ČR), Ondrej Šišolák HC Sparta Praha, ČR), Erik Gabriel HC Zubr Přerov, ČR)

Záverečný program Vianočného pohára - Turnaja štyroch krajín tímov do 16 rokov vo Füssene:
pondelok 29. decembra: 11.00 Nemecko – Fínsko, 14.30 Švajčiarsko - Slovensko