HockeySlovakia podcast s R. PETROVICKÝM pred MSJ: Nech chlapci ukážu, čo v nich je

TŘINEC (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vstupuje do svetového šampionátu juniorov v Česku. V třineckej základnej skupine ju na úvod čaká súboj s Kazachstanom, následne duely s Fínskom, Švajčiarskom a Švédskom. Tréner nášho výberu Róbert Petrovický verí, že jeho zverenci vykročia do turnaja správnou nohou a budú sa riadiť princípmi i pokynmi, ktoré im realizačný tím vštepoval od prvého spoločného stretnutia v lete. 

Kazachstan, náš prvý súper v piatok 27. decembra o 15.00 h, odohral pred štartom šampionátu jeden prípravný zápas. V Kravařoch podľahol Rusom 0:5. Slovenský trénerský štáb si jeho vystúpenie nenechal ujsť. „Vieme, proti komu hráme. Kazachstan sa dostal do elitnej kategórie, má svoju kvalitu. My sa však pozeráme na seba, chceme podať čo najlepší výkon. Pobiť sa, súťažiť o dobrý výsledok. Videli sme zápas Kazachstanu proti Rusom. Je to nečitateľný súper. Bránil srdnato až do konca zápasu. Nezáleží na tom, či Kazachstan hrá deň predtým alebo nie. Musíme ísť za víťazstvom, dostať do hláv, že chceme hrať pre víťazstvo,“ burcuje tréner Róbert Petrovický. 

S akým odkazom vyšle zverencov do bojov na juniorských majstrovstvách sveta? „Každý deň sme preberali veci dôležité pre tím. Nech sa chlapci nevzdávajú, majú hlavy hore, hrajú s pukom čo najčastejšie v útočnom pásme. Nech sa ukážu, nech vytiahnu zo seba, čo sa dosiaľ naučili, čo v nich je. Prajem si, aby sme vykročili do turnaja správnou nohou.“

Ak si vypočujete šiestu epizódu HockeySlovakia podcastu, dozviete sa tiež odpovede na nasledujúce otázky: 

Ako vyzeral Štedrý deň vo výprave našej juniorskej reprezentácie? Čo hlavnému trénerovi chýbalo na vianočnom stole? Stihol obdarovať rodinu? Ako charakterizuje 24-členný hráčsky kolektív, ktorý spolu s kolegami vybrali, aby reprezentoval Slovensko na MSJ? Bolo nevýhodou, že Róbert Petrovický nemal k dispozícii projekt centralizovanej prípravy? Koľko hráčov napíšu tréneri v úvode šampionátu na súpisku? Ako pokoriť Kazachstan?