HockeySlovakia podcast s MATEJOM TOMEKOM: Zavedie obdivovateľ drakov Hudašou v Trenčíne?

TRENČÍN (SZĽH) - Draftová voľba Philadelphie Flyers žiari na Slovensku. Matej Tomek momentálne nie je v kontakte so zámorským klubom. Žije prítomnosťou, a tá je z pohľadu jeho čísel mimoriadne úspešná.

Jedenásť odchytaných stretnutí za Duklu Trenčín v doterajšom priebehu extraligovej sezóny, sedem víťazstiev, takmer 94,5-percentná úspešnosť zásahov. Osem duelov s viac ako 30 úspešnými zákrokmi. Čísla ako vyšité na pozvánku do reprezentačného kempu pred Švajčiarskym pohárom. Matej Tomek ju dostal. "V kútiku duše som dúfal, že príde. Bol to môj predsezónny cieľ. Teším sa, hoci na zraz budúci pondelok dorazím aj trošku nervózny. Našťastie, v kabíne budem poznať zopár chlapcov. Určite sa postarajú o príjemné privítanie," vraví v našom HockeySlovakia podcaste. 

Ak si pustíte jeho tretiu epizódu, dozviete sa odpovede aj na nasledujúce otázky: 

Prečo je Matej Tomek debutant v národnom tíme, keď už mal na sebe slovenský dres? Ako si spomína na striebornú jar 2019? Kedy začínal s hokejom a kto ho ovplyvnil? Prečo po piatich rokoch v zámorí prišiel do Trenčína? Aký náročný vojenský výcvik absolvoval v kempe Philadelphie? Čo študoval počas pôsobenia na univerzite? Dokáže poznatky zo štúdia aplikovať v trenčianskej kabíne? Ktorý zo série filmov Harryho Pottera má najradšej? Prečo ho fascinujú draky? Z akého dôvodu si oblieka výstroj zľava?