HGC: Slafkovského čaká porovnanie s rovesníkmi, SR 18 ponúka skúsenosti i líderstvo

PIEŠŤANY (SZĽH) – Na nedeľňaom zraze slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov pred záverečným týždňom prípravy na Hlinka Gretzky Cup 2021 sa trénerom hlásil už aj Juraj Slafkovský, jeden z očakávaných ofenzívnych lídrov tímu na prestížnom turnaji. Sedemnásťročnému útočníkovi hokej chýba. Verí, že mužstvu môže ponúknuť najmä skúsenosti, ktoré nazbieral v uplynulej skvelej sezóne z individuálneho hľadiska. Či už v národnom tíme do 20 rokov, či v seniorskej reprezentácii na MS v Rige.

Tie sa pre Juraja Slafkovského skončili mimoriadne pozitívnou spätnou väzbou. Sedemnásťročný mladík dostal dôveru trénera Craiga Ramsayho v šiestich zápasoch. V Lotyšsku sa prezentoval sympatickými výkonmi, ktoré mohol korunovať aj premiérovým gólom na svetovom šampionáte mužov. Z množstva šancí však nepremenil ani jednu.

Aj preto sa v letnej príprave venoval dôslednému pilovaniu všetkých činností vrátane streľby na bránku. „Verím, že som to natrénoval dostatočne, aby som zopár gólov dal na Hlinka Gretzky Cupe. Spolu so Šimonom Nemcom môžeme tímu ponúknuť skúsenosti, potiahnuť ho v momentoch, keď to bude potrebovať. Verím, že nielen my, ale aj ostatní chlasopci pomôžu a dopadne to dobre,“ želá si Juraj Slafkovský.

Zrazu v Piešťanoch sa už nevedel dočkať. Nielen preto, že po dlhšom čase uvidel kamarátov Filipa Mešára so Šimonom Nemcom, ale aj mnohých iných rovesníkov s ročníkom narodenia 2004. „Hokej mi už chýba. Veľmi sa teším, že sa opäť stretnem s chlapcami, mojimi rovesníkmi, že si schuti zahráme a niečo spolu dokážeme,“ hovoril odchovanec košického hokeja pre hockeyslovakia.sk.

Hlinka Gretzky Cup bude pre Juraja Slafkovského výnimočnou konfrontáciou. Najmä preto, že na medzinárodnej úrovni spravidla hrával v starších kategóriách. Teraz bude mať príležitosť porovnať so seberovnými. „Aspoň zistím, aká je úroveň v mojom ročníku. Tiež si zmeriam sily  súpermi na budúcoročonom drafte. Budú to zaujímavé konfrontácie. Uvedomujem si, že na turnaji bude veľa skautov. Nič to však neznamená. Do každého duelu musím ísť naplno bez nejakej snahy ukázať sa v niektorom viac ako v inom. Cítim, že naša generácia môže byť úspešná. A s tým cieľom aj prichádzam. Vybojovať so slovenskou reprezentáciou do 18 rokoch želaný úspech,“ dodáva odhodlane Juraj Slafkovský.