HGC: Šimon Nemec šípi, že Slováci môžu byť čierny kôň turnaja

PIEŠŤANY (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov pokračuje v príprave na Hlinka Gretzky Cup 2021. Do piešťanského kempu sa tento týždeň zapojil už aj obranca Šimon Nemec, ktorý vzhľadom na vzostupný kariérny rast, podporený nedávnou účasťou na elitnom mužskom šampionáte v Rige, prijíma úlohu lídra tímu trénera Ivana Feneša. Zároveň si myslí, že súčasná slovenská generácia hráčov do 18 rokov by mohla byť povestný čierny kôň prestížneho mládežníckeho turnaja.

Šimon Nemec sa pripojil k reprezentácii na nedeľňajšom zraze v Piešťanoch, hoci pôvodne mal prísť o týždeň neskôr 25. júla. Proaktívne sa ozval trénerskému štábu s prosbou o skorší nástup. „Už som sa chcel pripravovať na ľade a doma v Liptovskom Mikuláši som takúto možnosť nemal. Využil som preto šancu pripojiť sa skôr. Trénerom som vďačný, že mi vyšli v ústrety,“ povedal pre hockeyslovakia.sk 17-ročný mladík a horúci adept na účasť v TOP 10 prvého kola budúcoročného draftu do NHL.

Po náročnom uplynulom ročníku, ktorý sa pre nitrianskeho obrancu v súvislosti s účasťou na MS v Lotyšsku končil až začiatkom júna, nemal veľa času na oddych či suchú prípravu. V uplynulých týždňoch však robil, čo mohol, aby odohral kľúčovú sezónu, ktorá mu môže vyniesť vysoké miesto v drafte 2022 i kontrakt v NHL. Prvou zastávkou je Hlinka Gretzky Cup 2021. „Prestížny turnaj, na ktorom budú hrať najlepší hráči nášho ročníka. Nebude jednoduché po dlhšej dobe hrať medzi rovesníkmi. Uvedomujem si svoju úlohu. Očakáva sa odo mňa, že budem líder. Som na to pripravený. Zároveň je výzva dokázať tento rok niečo viac, pretože sme dobrá partia a veľmi dobrý ročník. Verím, že už v základnej skupine budeme čierny kôň a uspejeme,“ dodal Šimon Nemec s poukázaním na súperov Slovákov v piešťanskej B-skupine, ktorými sú USA, Švédsko a Nemecko.