Haščák siahal 6 bodmi na ligový rekord: "Bojujem o NHL"

Košice 20. novembra (TASR) - Štyri góly, dve asistencie, šesť bodov a prvé miesto v ligovej tabuľke produktivity. Hokejista HC Košice Marcel Haščák zažil v predohrávke 26. kola Tipsport ligy proti Liptovskému Mikulášu výnimočný večer, počas ktorého režíroval víťazstvo "oceliarov" 8:0.

Na sedembodový rekord Miroslava Pažáka tesne nedosiahol, no po vydarenom zápase s úsmevom žartoval: "Robím všetko pre to, aby som dostal ponuku z NHL." Haščák o snahe prebojovať sa do najprestížnejšej súťaže vtipkoval už počas prípravného obdobia, v ktorom sa prezentoval vo výbornej, najmä streleckej, forme. Tú si preniesol aj do súťaže. "Ja som vtedy nežartoval. Robím všetko pre to, aby som tú ponuku z NHL dostal," poznamenal v dobrej nálade po zápase.

Šesť bodov mal na konte už v 34. minúte a zdalo sa, že minimálne vyrovná ligový rekord. Ten drží od 15. novembra 1994 bývalý košický útočník Miroslav Pažák, ktorý ešte ako 18-ročný získal 7 bodov (4+3) v zápase proti Liptovskému Mikulášu (14:5).

Na sedembodový zápis odvtedy nedosiahol žiadny hráč, šesťbodových bolo už dvadsaťtri. V tejto sezóne dva, okrem Haščáka získal 6 bodov aj jeho spoluhráč Michal Chovan (1+5) v zápase proti Nitre (9:0). "Myslím si, že ešte mám nejaké roky hokeja pred sebou, tak sa budem snažiť to prekonať," skonštatoval Haščák.

Haščáka netrápilo neúspešné atakovanie rekordu, predovšetkým ho tešili výkon i výsledok pred päťtisícovou kulisou, ktorej veľkú časť tvorili študenti troch košických vysokých škôl. "Najdôležitejšie bolo, že sme konečne dali doma viac gólov a dúfam, že nám to tak bude padať aj v ďalších zápasoch. Urobil som všetko pre to, aby to bol môj večer. Dobre som si oddýchol a v zápase som sa snažil odovzdať sto percent pre mužstvo. Som vďačný za to, že mi to napadalo. Mikuláš si možno ani nezaslúžil prehrať až takto vysoko. Aj takéto zápasy sú, podobné to bolo aj v Nitre, keď sme vyhrali 9:0. V týchto zápasoch nám padlo azda všetko, v iných sme sa zase trápili," poznamenal Haščák, ktorého kvality a význam pre tím si uvedomuje aj tréner Peter Draisaitl.