Halák s asistenciou na víťazný gól Bostonu

Boston 29. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins otočili v piatok domáci zápas NHL s New Yorkom Rangers a zvíťazili 3:2 po predĺžení.

V ich drese odchytal celý duel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl 26 striel a pripísal si aj asistenciu na víťazný gól Davida Krejčího v 62. minúte. V zostave domácich nechýbal kapitán ani Zdeno Chára, ktorý odohral 23:39 min. a pripísal si 3 hity.

Slovenský brankár Jaroslav Halák zlikvidoval 26 striel súpera, navyše si pripísal prvý kanadský bod v sezóne za asistenciu pri víťaznom góle Davida Krejčího v 62. minúte. "Bol to náročný duel. Celý zápas akoby sme sa nevedeli rozbehnúť, no držali sme sa nášho herného plánu. Skvele zvládnuté oslabenia a Jaro v bránke nám dali výbornú šancu zvíťaziť. Sme za to šťastní, vďaka oslabeniam a Jarovi sme boli schopní získať dva body," povedal pre nhl.com Pastrňák (v zápase 1+1).

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 23:39 minúty a nazbieral mínusku a tri "hity". "Medvedi" naplno bodovali šiestykrát za sebou, sériu s minimálne jedným bodom si predĺžili už na desať duelov. Boston doma ešte stále neprehral v riadnom hracom čase.

BOSTON BRUINS - NEW YORK RANGERS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 39. Kuraly (DeBrusk, Carlo), 45. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 62. Krejčí (Pastrňák, HALÁK) - 15. Buchnevič (DeAngelo, Trouba), 27. Chytil (Strome, Panarin)