Gól, ktorý vyvolal polemiku. Mal platiť?

ZVOLEN (SZĽH) - Prebiehala 39. minúta pohronského derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Na kocke svietil priebežný stav 1:1. „Barani“, vedení pod Pustým hradom ako domáci tím, hrali presilovú hru. Strelu Ďatelinku dorazil do opustenej bránky Rahma Mlynarovič.

Rozhodca okamžite signalizoval posudzovanie gólu videorozhodcom, Mlynarovič ukazoval, že puk, ktorý smeroval do bránky od jeho korčule, ešte usmernil hokejkou. Finálny verdikt? Gól neplatil. Rozhodnutie vyvolalo sklamanie a vášne na bystrickej striedačke. Bystričanov dokonca rozhodilo natoľko, že v zostávajúcej presilovke, paradoxne, ešte inkasovali. A hoci v záverečnej časti vyrovnali na 2:2, Pulišov gól v predĺžení rozhodol o extra bode pre zverencov trénera Oremusa.

Niet divu, že najžiadanejším hráčom na rozhovory po zápase bol práve autor odvolaného presného zásahu. „Bola to rýchla situácia, keď som nastavil korčuľu a puk som sa snažil ešte doťuknúť do bránky. Musím však povedať pravdu. Nie som si na sto percent istý, že som sa ho dotkol, myslím si to na takých sedemdesiat percent,“ priznal 30-ročný center. „Išlo to hore na posúdenie, videorozhodca sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. Z hornej kamery to vyzeralo, že som sa puku dotkol. Za seba však nemôžem s určitosťou povedať, že to tak bolo.“

Pred treťou tretinou sa na kocke objavil záber spoza bránky, ktorý preukázal, že Mlynarovič s najväčšou pravdepodobnosťou puk zasiahol aj hokejkou. Tento uhol však videorozhodca nemal k dispozícii...

Napriek neuznanému gólu mali Banskobystričania v tretej časti k víťazstvu bližšie ako Zvolen. Hneď v jej úvode vyrovnal Ihnačák a v ďalšom priebehu sa dostali do veľkého počtu príležitostí. „Ten gól by nám pomohol, no aj v tretej tretine sme mali šance na to, aby sme rozhodli. Aj v predĺžení sme nedali z čistej šance gól. Oni sa presadili, a preto berú dva body,“ zhodnotil Mlynarovič, ktorého potešilo, že jeho tím zohral s favoritom opäť viac ako vyrovnanú partiu. „Vo viacerých zápasoch sme ukázali, že keď hráme poctivý hokej, tak vieme potrápiť aj favoritov z hornej časti tabuľky. Dnes sme to potvrdili, bol to z našej strany dobrý zápas. Bohužiaľ, zručnosť a pokoj vo vyložených šanciach nám chýbali. Preto Zvolen zvíťazil,“ dodal rodák z Popradu.


Prehľad zápasu

2
Góly Góly
3
31 (6,45 %)
Strely Strely
32 (9,38 %)
29 (90,63 %)
Zákroky Zákroky
29 (93,55 %)
0/3 (0,00 %)
Presilové hry Presilové hry
1/5 (20,00 %)
4/5 (80,00 %)
Oslabenia Oslabenia
3/3 (100,00 %)
21/39 (53,85 %)
Vhadzovania Vhadzovania
18/39 (46,15 %)
Kompletný prehľad zápasu

Najužitočnejší hráči zápasu

1.

PULIŠ, Radovan

HKM a.s. Zvolen


Body 2
Góly 1
Asistencie 1

2.

ZUZIN, Peter

HKM a.s. Zvolen


Body 2
Góly 0
Asistencie 2

3.

BRETON, Alex

HC‘05 Banská Bystrica


Body 2
Góly 0
Asistencie 2
Kompletné štatistiky zápasu

Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy