V Extralige juniorov víťazný novoročný vstup SR 18

Oliver Giertl z tímu SR 18. Foto ľjOliver Giertl  proti Banskej Bystrici s gólom a asistenciou na víťazný gól, foto ľj

BRATISLAVA (SZĽH) - Vstup do nového roku oslávili hokejoví reprezentanti Slovenska do 18 rokov víťazstvom. V sobotňajšom 7. kole nadstavbovej časti Extraligy juniorov v zápase skupiny A na domovskom ľade v Bratislave zdolali tím HC ´05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení. Hostia spod Urpína druhému družstvu tabuľky znepríjemnili cestu za bodmi dvoma vydarenými presilovkami, po ktorých v 13. min. viedli už 2:0. Rovnako pri  početnej prevahe skórovali už v 14. minúte aj mladíci SR 18, ale k vyrovnaniu sa dopracovali zverenci trénera Norberta Javorčíka až v 48. minúte. Rozuzlenie bolo bleskové - už v 7. sekunde nadstaveného času skóroval Regenda. V nedeľu pokračuje Extraliga juniorov zápasmi v oboch skupinách. Juniori HK ŠKP Poprad si duel s Nitranmi predohrali (1:4).

Extraliga juniorov - nadstavbová skupina A (o 1. - 6.miesto) - sobota - 7. kolo:

Slovensko 18 - HC ´05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 14. Stacho (Demo, Havrila), 48. Giertl (Fafrák, Liška), 61. Regenda (Giertl) - 8. Kácha (Koyš, Koziot), 13. Koyš (Adamčík)

Vylúčenia 4:5, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, strely na bránku 37:22. Rozhodovali:  Fridrich - Výleta, J. Tvrdoň, 106 divákov

Zostava SR "18":  Sklenár - Kupec, Žiak, Boldižár, Dúžek, Demo, Jakab - Liška, Giertl, Fafrák - Stacho, Havrila, Regenda  - Faško-Rudáš, P. Halama, Okuliar - Majerík, Jakubec, Džugan - Szabo

Ďalšie výsledky 7. kola nadstavbovej skupiny A (o 1. - 6. miesto):

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), HK ŠKP Poprad - MMHK Nitra 7:1 (1:0, 3:0, 3:1), predohrávka 8. kola: HK ŠKP Poprad - MMHK Nitra 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Nadstavbová skupina B - 7. kolo (o 7. - 13. miesto):

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHKM Skalica 6:3 (1:2, 4:1, 1:0), HKM Zvolen -  HC Košice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), MsHKM Žilina - HK Spišská Nová Ves 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), HC Topoľčany voľno

Poradie v skupine A po 7. kole: 1. Trenčín15, 2. SR "18" 14, 3. Poprad 12, 4. Nitra 10, 5. Slovan 9, 6. Banská Bystrica 6. Skupina B: 1. Zvolen 23 (10 záp.), 2. Žilina 16 (10),  3. Skalica 14 (8), 4. Spišská Nová Ves 12 (9), 5. Košice 11 (9), 6. Liptovský Mikuláš 11 (9), 7. Topoľčany 6 (7)