EUHL: Víťazmi Sekler Cupu sa stali gladiátori z Trenčína

CSÍKCZEREDA - Hokejisti Gladiators Trenčín sa stali víťazmi SEKLER CUP-u v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL). Druhé miesto obsadili vysokoškoláci z Univerzity Karlovej Praha, bronz si odviezli študenti UKF Nitra.

V zápasoch prvého dňa turnaja v rumunskej Csíkczerede medzi univerzitnými tímami s Česka, Slovenska a domáceho klubu potvrdili favoriti svoju úlohu a po ťažkom boji boli nakoniec úspešní. V drese Gladiators sa blysol excelentným výkonom brankár Mathias Štefanka. Trenčanom pomohol zdolať študentov z UKF Nitra. Vo večernom vyrovnanom zápase domáci tím pred takmer plným štadiónom nestačil na študentov z UK Praha a len najtesnejším výsledkom podľahol po tuhom boji o body do EUHL tabuľky v sezóne 2019/2020 rozdielom jediného gólu.

V prvom zápase druhého dňa oplatili hráči Gladiators Trenčín študentom z Univerzity Karlovej prehru z domácej ľadovej plochy. Veľmi dobrý zápas odohral trenčiansky bodový líder Matúš Trenčan, autor hetriku. Vo večernom zápase sa pred zaplneným hľadiskom stretli Sapientia U23 a študenti UKF Nitra. V zápase plnom emócií nakoniec zvíťazila skúsenosť na hokejkách Nitranov, ktorým sa v búrlivom prostredí podarilo obrať o body do tabuľky EUHL domáci tím.

V nedeľňajšom poobedňajšom zápase o celkové druhé miesto na turnaji Sekler Cup a zároveň o body do tabuľky EUHL sezóny 19/20 sa stretli univerzitné tímy UKF Philosophers Nitra a UK Praha. Zápas sa odohral vo svižnom tempe. Tímy si nedarovali ani centimeter ľadu, duel bol plný gólových príležitostí a tvrdých súbojov. Po najdramatickejšom zápase celého turnaja nakoniec rozhodli o svojom víťazstve hráči UK Praha.

Vo večernom stretnutí, opäť pred zaplnenou halou začal lepšie domáci tím Sapientia U23, ktorý po prvej tretine vyhrával 2:0. Trenčania v druhej tretine pridali na obrátkach, vyrovnali hru a aj výsledok. Tretia tretina už bola pod kontrolou študentov z Trenčína, ktorí sa stali víťazmi podujatia.

1. hrací deň
Gladiators Trenčín - UKF Nitra 4:2. (2:0, 0:1, 2:2)
Trenčan 2, Osvald, Valo - Matus, Buc, 155 divákov.
Brankári: Štefanka 31 zásahov , 93,9% úspešnosť - Ordogh 28 zásahov, 87,5% úspešnosť.

Sapientia U23 - UK Praha 2:3 (1:2, 1:0, 0:2)
IIyes, Gecse - Novak, Slansky, Spičan, 450 divákov.
Brankári: Demeter 29 zásahov, 90,6% úspešnosť - Pirs 28 zásahov, 93,3% úspešnosť.

2. hrací deň
UK Praha - Gladiators Trenčín 2:7 (2:1, 0:3, 0:3)

Góly: Novák P., Slánsky - Trenčan 3, Škvarka 2, Valo, Savara, 120 divákov.
Brankári: Pirs 27 zásahov, 79,4% úspešnosť - Štefanka 38 zásahov, 95% úspešnosť.

Sapientia U23 - UKF NITRA 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
Ivacson - Buc, Vrto, Rzavský, Garay, Schlentc, 350 divákov.
Brankári: Bálint 9 zásahov, 90% úspešnosť, Deméter 18 zásahov, 81,8% úspešnosť - Nemčic 28 zásahov, 96,6% úspešnosť, Ordogh 13 zásahov 92,9% úspešnosť

3. hrací deň
UK Praha - UKF Nitra 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Novák P. 2, Špican, Slánský – Arvay 2, Rzavský, 75 divákov.
Brankári: Pirs 29 zásahov, 90,6 % úspešnosť – Nemčic 34 zásahov, 89,5 % úspešnosť.

Sapientia U23 - Gladiators Trenčín 3:8 (2:0, 1:3, 0:5)
Góly
: Roth 2, Hunor - Jánoš 3, Trenčan, Berák, Škvarka, Švancara, Osvald, 350 divákov.
Brankári: Bálinth 28 zásahov, 77,8 % úspešnosť – Páleš 35 zásahov, 92,1% úspešnosť.