Eichel už nie je kapitánom Buffala, klub ho zaradil na listinu zranených

BUFFALO - Americký hokejový útočník Jack Eichel už nie je kapitánom klubu NHL Buffalo Sabres. O kapitánskej "céčko" prišiel po tom, ako neprešiel zdravotnými testami a klubové vedenie ho zaradilo pre problém s krčnými stavcami na listinu zranených. Generálny manažér "šablí" Kevyn Adams potvrdil, že tím túto sezónu kapitána nevymenuje.

"S Jackom som hovoril pred dvoma dňami, s tímom včera a oznámil som im rozhodnutie. Pre nás je kapitán srdcom mužstva a boli sme v situácii, v ktorej sme museli reagovať," citoval Adamsa oficiálny web NHL. Eichel sa stal kapitánom v októbri 2018 po tom, ako s Buffalom podpísal osemročný kontrakt vo výške 80 miliónov USD.

Dvadsaťštyriročný Eichel vedie s klubom spor o spôsobe liečby. Center chce operáciu, klub sa prikláňa ku konzervatívnemu procesu. Hviezdny útočník pre zranenie v uplynulej sezóne odohral len 21 zápasov (2+16). Už v minulej sezóne netajil, že by privítal výmenu do iného klubu. Buffalo si Eichela vybralo z druhého miesta vstupného draftu 2015, v NHL odohral zatiaľ 375 zápasov a nazbieral 355 bodov (139+216).