DVTK Miškovec - Dukla Trenčín 2:4

Miškovec 13. októbra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Tipsport Ligy na ľade DVTK Miškovec 4:2.

DVTK Miškovec - Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Góly: 27. Rodman (D. Kiss, Harrison), 35. Vas (Vandane, Dudás) - 9. Alderson (McCormack, Mikyska), 10. Lapšanský (Coughler, Štach), 19. Mikyska (Alderson), 26. Sojčík (Mikyska). Rozhodovali: Štefík, Výleta - J. Konc ml., Šoltés, vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Beauviller /Miškovec/ 10 min a Sládok /Trenčín/ 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1045 divákov.

DVTK Miškovec: Rajna (21. Adorján) - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Göz, Farkas - Beach, Vas, Reszegh - Rodman, Harrison, Magosi - Beauviller, Galanisz, Ritó - Vojtkó, Lövei, P. Kiss

Dukla Trenčín: Tomek - McCormack, Rajnoha, Sládok, Štach, Stacha, Kajínek, Luhový, Dúžek - Alderson, Mikyska, Sojčík - Coughler, Sádecký, Lapšanský - Švec, Radjenovic, Bartovič - Chromiak, Ferenyi, Džugan

O víťazovi zápasu rozhodla už úvodná tretina. Hosťujúci brankár Tomek si síce pripísal prvý zákrok zápasu, ale góly potom padali len do siete Rajnu. Najskôr využil dvojnásobnú početnú výhodu Brandon Alderson, v pokračujúcej klasickej presilovke 5 na 4 sa presadil aj Adam Lapšanský. Trenčanom dali góly krídla a do konca 1. tretiny strelili ešte jeden gól zásluhou Josefa Mikysku.

Do druhej časti vstúpil Miškovec so zmenou na brankárskom poste, ale v 26. minúte strelil Peter Sojčík štvrtý gól Dukly. Nádej do žíl domácich vlial vzápätí David Rodman, Trenčania sa potom nechali trikrát po sebe vylúčiť. Tretiu početnú výhodu v sérii zužitkoval János Vas a hostia viedli už len o dva góly.

V tretej tretine mali prvú šancu hostia, Švec mohol definitívne rozhodnúť, ale v samostatnom nájazde ho vychytal brankár Adorján. Miškovec mal neskôr aj ďalšie šance, ale Trenčín si už nenechal víťazstvo vziať. V závere duelu ešte dostal divákov do varu pästný súboj Beauvillera so Sládokom.