Dvojgólový Paukovček nasmeroval Poprad za dôležitým triumfom

POPRAD 16. novembra (SITA) - Hokejisti Popradu zdolali Banskú Bystricu 2:1 v predohrávanom stretnutí 55. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy.

V úvodnej tretine videli diváci až päť presilových hier, jediný gól však padol v oslabení. V 19. minúte sa oň postaral Lukáš Paukovček. Hosťujúcim "baranom" sa podarilo vyrovnať v prostrednej časti zápasu po zásahu obrancu Benjamina Marshalla. V záverečnej dvadsaťminútovke o štvrtom víťazstve "kamzíkov" z ostatných piatich duelov rozhodol Paukovček, ktorý sa po oslabení presadil aj v presilovej hre.

Podtatranci sa trojbodovým víťazstvom udržali na tretej priečke tabuľky.

HK Poprad - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 19. L. Paukovček (K. Karalahti, D. Bondra), 49. L. Paukovček (P. Koyš) - 35. B. Marshall (Higgs, Selleck)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Goga - Orolin, Durmis

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Š. Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Václav

Banská Bystrica: Baroš - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík, - Asselin, Higgs, Selleck - Bartánus, É. Faille, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, Zigo, Lichanec - Sojka