Dvadsiatka zakončila trojzápas s Čechmi prehrou 1:3

BRNO (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zakončila prípravný trojzápas s Českom neúspešným výsledkom. Po prehrách 2:6 minulý piatok a 0:4 v nedeľu podľahla v pondelok rovesníkom 1:3.

Zverenci trénera Róberta Petrovického vstúpili do tretieho stretnutia motivovaní odčiniť predchádzajúce dve prehry s kvalitným protivníkom. V prvej tretine však doplatili na vylúčenia. Česi skórovali počas pobytu Valiguru i Slafkovského na trestnej lavici. Keďže ďalší gól pridali pri rovnováhe síl, od 12. minúty viedli 3:0.

V strednom dejstve sa osmelili aj slovenskí hokejisti. Vytvorili si aj zopár výborných gólových príležitostí, ale v koncovke im okrem kúska šťastia chýbala aj potrebná dravosť. Gólovej radosti sa napokon dočkali až 43 sekúnd pred tretím klaksónom, presilovku využil Juraj Slafkovský.

Najbližšia reprezentačná akcia čaká slovenský juniorský tím od pondelka 17. augusta, päťdňový výcvikový tábor sa uskutoční v Žiari nad Hronom. Od ďalšieho pondelka 24. augusta sa dvadsiatka presťahuje do Bratislavy, odkiaľ by sa mala presunúť na turnaj do Hodonína. Konanie podujatia bude závisieť od vývoja situácie ohľadom pandémie koronavírusu v danom termíne.

Prípravný zápas
ČR 20 – SR 20 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
4. Pytlík (Koffer, Myšák), 11. Barinka (Přikryl), 12. Koffer (Pytlík, Teplý) – 60. Slafkovský (Čajkovič, Turanský).

Vylúčení: 6:5 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0: Strely na bránku: 37:27.

Rozhodovali: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr – 59 divákov.