"Dvadsiatka" prehrala aj so Švajčiarskom a na Summer Challenge skončila tretia

SR"20" prehrala aj so Švajčiarskom a na Summer Challenge skončila tretiaSR"20" prehrala aj so Švajčiarskom a na Summer Challenge skončila tretia

ŽILINA – Reprezentácia do dvadsať rokov vo svojom poslednom zápase na úvodnom turnaji sezóny Summer Hockey Challenge v Žiline na body nedosiahla. V priamom súboji o prvé miesto na turnaji podľahli zverenci Ernesta Bokroša Švajčiarsku 2:4 a táto prehra ich súčasne posunula v konečnej tabuľke turnaja na tretie miesto.

Slováci vstúpili do zápasu aktívne, vypýtali si švajčiarske fauly, a tak hneď v šiestej minúte dostali výhodu 75-sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Tú však domáci zahodili a v 14. minúte mohli byť aj radi, že neprehrávajú 0:1, keď Eggenberger vo veľkej šanci pri hre štyroch na štyroch minul prázdnu Hrenákovu bránku. Ako prví nakoniec otvorili skóre Švajčiari zásluhou Kurasheva, no ešte do prestávky odpovedal Čacho tečom Bodákovej strely.

Kým v prvej tretine mali prevahu Slováci, v prostrednej časti hry diktovali tempo Švajčiari. Prinavrátiť vedenie svojmu tímu mohol už Jäger, no hostia uspeli až v rozmedzí 87 sekúnd v 36. a 37. minúte zásluhou Simica a Kurasheva.

Do tretej tretiny už vstúpili Slováci koncentrovanejšie a odmenou im bol gól zo 46. minúty, keď sa Studeničova strela odrazila od Bučeka za chrbát Wüthricha. Slováci následne mali niekoľko sľubných šancí na vyrovnanie, no pri záverečnej hre bez brankára definitívne spečatil triumf Švajčiarska v zápase i prvé miesto na turnaji Sigrist.

Obranca SR"20" Martin Bodák prebral trofej za tretie miesto na Summer Challenge od Miroslava ŠatanaObranca SR"20" Martin Bodák prebral trofej za tretie miesto na Summer Challenge od Miroslava Šatana

Ernest Bokroš (hlavný tréner SR „20“): „Celý turnaj sme sa snažili hrať ofenzívny, útočný hokej s podporou obrancov. Žiaľ, sám som si myslel, že z tohto hokeja viac vyťažíme. Myslím si, že chlapci hrali dobre, len efektivita nebola na patričnej úrovni. Máme veľa vecí, ktoré potrebujeme zlepšiť, ale to je prirodzené, keďže hráči prišli z rôznych klubov a líg, a tak istý čas potrvá, kým im vštepíme našu identitu, ktorou sa chceme prezentovať. “

Slovensko „20“ – Švajčiarsko „20“ 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 19. V. Čacho ml. (M. Bodák, Tamáši), 46. S. Buček (Studenič) – 18. Kurashev (Maillard), 36. Simic (Gerber), 37. Kurashev (Eggenberger), 60. Sigrist (Jäger).

Vylúčení 2:6 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 0:0, strely na bránu 37:38 (18:10, 8:17, 11:11). Najlepší hráči zápasu: Viliam Čacho – Philipp Kurashev. Rozhodovali: J. Konc, Stano – P. Šefčík, J. Valo. 298 divákov.

Slovensko: Hrenák – M. Ivan, M. Bodák, Korenčik, Fereta, Hedera, Rajnoha, A. Žiak, M. Krempaský – M. Galbavý, Tamáši, V. Čacho ml. – Miloš Roman, Vybiral, Patrik Hrehorčák – S. Buček, Solenský, M. Studenič – Fafrák, Lacka, R. Václav.

Švajčiarsko: P. Wüthrich – Stadler, Gerber, Geisser, Riva, Brantschen, D. Wüthrich, Lecoultre, Simic – Eggenberger, Kurashev, N. Müller – Miranda, Sigrist, Maillard – Volejnicek, Jager, Heim – Berni, S. Leuenberger, Oehen.