Dvadsiatka pod Petrovickým vyhrala aj druhý duel na Summer Hockey Challenge

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela aj v druhom zápase na prvom turnaji novej sezóny Summer Hockey Challenge. V Poprade si po triumfe nad rovesníkmi z Nemecka 3:0 poradila aj s českým výberom do 19 rokov 3:2. Priebeh zápasu výrazne ovplyvnilo počet vylúčení na oboch stranách – tím trénera Róberta Petrovického hral až 13 krát v početnej nevýhode, Česi osemkrát.

Skóre duelu otvoril pritom už v šiestej minúte Jakub Nespala a rozbehol tak zápas podľa slovenských predstáv. V druhej časti sa dostali mladí Slováci pod výrazný tlak súpera, čo spôsobilo až deväť dvojminútových trestov. Vo viacerých prípadoch pritom hrala dvadsiatka v oslabení piatich proti trom – zakaždým sa ubránila.

O osude stretnutia sa tak rozhodlo až v záverečnej časti hry, keď sa Slováci vďaka dvom gólom Olivera Okuliara dokázali dvakrát dostať do dvojgólového vedenia. Päť minút pred koncom ešte znížil Jakub Rychlovský na 2:3 z pohľadu českej devätnástky. No ani pri pre bez brankára úž mladí Česi nedokázali v zápase vyrovnať.

V sobotu sa slovenské dvadsiatka stretne v zápase o celkové prvenstvo na turnaji Summer Hockey Challenge s rovesníkmi z Dánska. Tí dnes zaznamenali víťazstvo nad nemeckou dvadsiatkou 3:2.

Summer Hockey Challenge, Poprad (Slovensko)

SLOVENSKO 20 – Česko 19 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly SR: 6. Nespala, 44. Okuliar (Vitaloš), 53. Okuliar (Vitaloš, Čajkovič).

Diváci: 295

Vylúčení: 13:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely: 20:38

Rozhodcovia: Tomáš Orolin, Miroslav Štefik – Ľudovít Šoltés, Matúš Stanzel.

Zostava SR20: Vyletelka – Golian, Vitaloš, Česánek, Bučko, Dlugoš, Martiška, Zekucia, Semaňák – Okuliar, Minárik, Čajkovič, Džugan, Paulíny, Ďurina, Sarvaš, Čenka, Nespala, Maniaček, Minárik, Mrázik.

Róbert Petrovický – tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov:

"Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Po včerajšej výhre sme sa chceli koncentrovať na úvod zápasu. Prvá tretina skončila ešte vcelku dobre. V druhej sme trochu odskočili od toho plánu, čo sme chceli robiť. Musím povedať, že trošku kolísala aj disciplinovanosť hráčov a tým nás súper dostal pod tlak, že sme mali vylúčených hráčov. V prestávke medzi druhou a treťou tretinou sme si v kabíne povedali určité veci. Na začiatku tretej sme ubránili dôležité oslabenie a chceli sme sa vrátiť späť k našej hre a najmä k hre piatich proti piatim. Odskočili sme od súpera gólom – klobúk dole ako sme výsledok ubránili. Chlapci ukázali veľa charakteru a všetci si zaslúžia pochvalu. Vážime si každé víťazstvo, chlapci zabojovali. Je niekoľko vecí, ktoré musíme zlepšiť ale to je súčasť prípravy. Môžeme si za to trošku sami, že sa to zvrtlo, ale to je súčasť procesu. Verím, že sa budeme zlepšovať a sami sa zaslúžime o to, aby sme predvádzali ten hokej, ktorý chceme."