Dvadsiatka ovládla turnaj Summer Hockey Challenge bez straty bodu

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov obhájila vlaňajší triumf na augustovom turnaji Summer Hockey Challenge. V poslednom stretnutí si zverenci trénera Róberta Petrovického poradili s rovesníkmi z Dánska 4:2 a bez straty bodu ovládli tradičné letné podujatie. Na druhom mieste skončil vďaka dnešnej výhre nad Nemeckom 4:3 po predĺžení výber Česka do 19 rokov, tretie miesto obsadila Dánska dvadsiatka a štvrté tím Nemecka do 20 rokov.

 

Ústrednou postavou záverečného duelu Slovenska bol útočník Marek Minárik, ktorý za necelých dvanásť minút v druhej tretiny zaznamenal hetrik. Dvakrát mu pri jeho zásahoch asistovali spoluhráči z prvého útoku Maxim Čajkovič a Oliver Okuliar. V porovnaní s predchádzajúcim duelom boli mladí Slováci disciplinovanejší – no zo siedmych vylúčení inkasovali v početnej výhode až dvakrát. Podobne ako v prvom zápase s Nemeckom 20 podal v bráne spoľahlivý výkon gólman Samuel Hlavaj.

Turnaj Summer Hockey Challenge bol úspešnou premiérou trénera Róberta Petrovického pri reprezentačnej dvadsiatka. Prípravu na vrchol sezóny, ktorým budú decembrové majstrovstvá sveta do 20 rokov v Česku, tak slovenskí juniori odštartovali bezchybne.

 

Summer Hockey Challenge, Poprad (Slovensko)

SLOVENSKO 20 – Dánsko 20 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly SR: 9. Hvizdoš (Džugan, Golian), 28. Minárik (Čajkovič, Okuliar), 30. Minárik (Okuliar, Golian), 40. Minárik (Čajkovič, Vitaloš).

Diváci: 232

 

Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely: 32:21

Rozhodcovia: Miroslav Štefik, Ondrej Kalina – Andrej Bogdaň, Martin Smrek.

Zostava SR20: Hlavaj – Golian, Vitaloš, Česánek, Bučko, Dlugoš, Martiška, Zekucia, Semaňák – Okuliar, Minárik, Čajkovič, Sarvaš, Čenka, Mrázik, Džugan, Hvizdoš, Ďurina, Maniaček, Minárik, Šeliga.

 

hlasy po zápase:

Róbert Petrovický, tréner SR 20: "Sme spokojní. Chlapci sa k trom zápasom za sebou postavili veľmi dobre. Trojzápas sme začali vo vysokom tempe a hoci sa v každom stretnutí vyskytli nejaké chybičky, pozeráme sa na to, že je začiatok sezóny. Čaká nás veľa práce počas období, keď sa budeme spoločne pripravovať. Hráči nás počúvali, správne reagovali na ľade na rôzne situácie. Pochopili pointu toho, čo od nich chceme. Zapracovali sme aj na kondícii a na tom, aby sme všetko robili v rýchlosti a hrali aktívne."

Marek Minárik, strelec troch gólov SR 20: "Som veľmi rád, že sa mi podarilo streliť hetrik, ale bol to výsledok kolektívneho výkonu. Dva z mojich troch gólov boli takpovediac do prázdnej bránky, takže za to patrí vďaka mojim spoluhráčom. Na turnaji bola veľmi dobrá konkurencia, Dáni, Nemci aj česká devätnástka boli silní súperi a preverili nás."

Róbert Džugan, útočník a kapitán SR 20: "Dáni veľmi dobre korčuľovali, zápas sa lámal v presilovkách a oslabeniach. My sme využili tri naše presilovky a to rozhodlo. Vyhrať hneď prvú akciu v sezóne je skvelé a zdvihne nám to sebavedomie."

 

Výsledky Slovenska na Summer Hockey Challenge:

Štvrtok, 1. augusta Slovensko 20 – Nemecko 20 3:0

Piatok, 2. augusta o 18:00 Slovensko 20 – Česko 19 3:2

Sobota, 3. augusta o 15:30 Slovensko 20 – Dánsko 20 4:2

 

Konečná tabuľka Summer Hockey Challenge:

1. Slovensko 20 3 3 0 0 0 10:4 9

2. Česko 19 3 1 1 0 1 10:7 5

3. Dánsko 20 3 1 0 0 2 6:12 3

4. Nemecko 20 3 0 0 1 2 5:10 1