Dvadsiatka neuspela ani v druhom vystúpení v Rovaniemi

ROVANIEMI (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala aj v druhom zápase na Turnaji štyroch krajín vo fínskom Rovaniemi. V piatkovom popoludňajšom dueli podľahla favorizovaným Švédom vysoko 1:11. Slováci ukončia účinkovanie na turnaji sobotňajším súbojom s Čechmi, proti ktorým nastúpia o 13.30 h SELČ. 

Severania rozhodli o víťazstve už v úvodných dvoch tretinách. Do 37. minúty skórovali Filip Bystedt, Oskar Jellvik a dvakrát sa presadil Oskar Pettersson s Eliasom Petterssonom. Napriek jasnému vedeniu však nepoľavili ani v záverečnom dejstve, v ktorom pridali ďalších päť presných zásahov. Po góloch Fabiana Wagnera s Filpom Bystedtom prenechal Ján Korec miesto v slovenskej bránke Patrikovi Andrisíkovi, ale ani ten nezastavil rozbehnutého súpera. V presilovkách ho prekonali Elias Salomonsson so Simonom Robertssonom a v hre piatich proti piatim rozvlnil sieť Valdemar Johansson. Jediný slovenský gól strelil v 48. minúte Tim Danielčák, paradoxne v oslabení. 

Hlas po zápase:

Ivan Feneš, tréner SR "20": "Počas celého zápasu sme videli priepastný rozdiel medzi našimi a švédskymi hráčmi. Súper dominoval, my sme len sporadicky ohrozovali súperovu bránku. Trápime sa v útoku. Je náročné niečo vymyslieť, keď už prvá prihrávka býva nepresná a hneď čelíme protiútokom. Preto je ťažké vôbec niečo hodnotiť. Na Švédoch je vidieť, že viac ako polovica kádra bola draftovaná do NHL a má potenciál nastupovať v profilige. Naši hráči prichádzajú do kontaktu s medzinárodnou špičkou z dorasteneckých či juniorských líg, čo je jasne viditeľné na výkonnostnom rozdiele medzi tímami."

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov – Rovaniemi (Fín.)

Slovensko – Švédsko 1:11 (0:2, 0:4, 1:5)
Góly:
48. Danielčák (Šramaty) – 5. O. Pettersson (Bystedt, Carlsson), 15. Bystedt (M. Hävelid, O. Pettersson), 21. Jellvik, 26. E. Pettersson (Robertsson, Forsell), 28. O. Pettersson (Engström, H. Hävelid), 37. E. Pettersson (Jellvik), 43. Wagner (Johansson, Hofbauer), 45. Bystedt (O. Pettersson), 47. Salomonsson (Asplund), 52. Johansson (E. Pettersson), 60. Robertsson). 
Vylúčení: 7:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, strely na bránku: 13:40, 224 divákov

Zostava SR 20: Korec (45. P. Andrisík) – Bečár, Laurenčík, J. Chromiak, Krakovský, Moško, Eperješi, M. Mešár – Sokoli, Šramaty, Danielčák – Molnár, M. Suchý, Šotek – Ožvald, Babeliak, Štefančík – Ondriš, K. Horváth, Tomala. Tréner I. Feneš.