Dva góly Richarda Hunu v Poprade na body Liptákom nestačili

POPRAD 14. novembra (SITA) - Hokejisti Popradu zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 4:2 v úvodnom zápase 21. kola najvyššej slovenskej súťaže.

"Kamzíci" rozhodli o svojom triumfe na začiatku druhej tretiny, keď v priebehu 81 sekúnd skórovali Jindřich Abdul, Marek Zagrapan a Dávid Bondra. Zverenci Antona Tomka dokázali prekonať domáceho brankára až za nepriaznivého stavu 0:4, keď sa v 38. minúte strelecky presadil Richard Huna. Rovnaký hráč v treťom dejstve ešte vykresal pre hostí iskričku nádeje, no Poprad si záver duelu postrážil a nad Liptákmi vyhral piaty domáci zápas po sebe.

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Góly: 21. Abdul (Salija, Mlynarovič), 22. Zagrapan, 23. D. Bondra (P. Svitana, Ťavoda), 33. Ťavoda (D. Bondra, P. Svitana) - 38. Richard Huna (Kriška, Nádašdi), 56. Richard Huna (Kriška, R. Suchý)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner - Stanzel, Krajčík
počet divákov: 1044

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, K. Karalahti, Erving, Š. Fabian - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Belluš
Liptovský Mikuláš: J. Hollý - Nádašdi, M. Bača, J. Nemec, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký - L. Žiak, A. Tamáši, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, A. Lištiak