Družstvo SR 18 na Spiši víťazne, v Poprade s inkasovaným poltuctom

SR 18. Roman Durný, Vojtech Zeleňák, Martin Bodák. Foto Ján SúkupIlustračné foto Ján Súkup

BRATISLAVA (SZĽH) - Prvý októbrový víkend bol pre mladých hokejových reprezentantov SR do 18 rokov úspešný len na polovicu. V stretnutiach extraligy juniorov zaknihovali v sobotu Spišskej Novej Vsi víťazstvo 3:0, keď góly padali až v záverečnej fáze zápasu a v nedeľu prehru 1:6 na ľade v Poprade. Talenty domáceho HK ŠKP boli pred návštevou 300 divákov (!) efektívne v streľbe (pomer 35:36 v prospech SR 18) i v presilovkách, keď využili tri a mladí  reprezentanti jedinú, pri góle Vybírala v 30. minúte na 1:3.

Družstvá v extralige juniorov majú odohraný nerovnaký počet zápasov, "osemnástke" po 11 dueloch patrí 11. priečka s 19 bodmi (skóre 35:32), len tri body za bronzovým stupienkom za Popradom a Duklou Trenčín, ktorí majú však o zápas viac. S 27 bodmi vedie HC Slovan, ktorý utrpel jedinú stratu bodov práve s družstvom SR 18 v polovici septembra (2:4)!

Zverenci trénera Antona Bartánusa sa najbližší víkend predstavia na západe Slovenska: v sobotu 10. októbra na ľade HC Topoľčany (15.30) a v nedeľu 11. októbra v Nitre o 11.30 proti domácemu MMHK.

Výsledky zápasov družstva SR 18 v extralige juniorov:

sobota 3. októbra 2015:  HK Spišská Nová  Ves - SR 18 0:3 (0:0,0:0,0:3)

Góly: 50. Vybíral, 51. a 57. Šmída. Vylúčenia 4:4, presilovky a oslabenia 0:0, strely 23:28. Rozhodovali: Gajan - Gavalier a Wolf, 101 divákov

nedeľa 4. októbra 2015: HK ŠKP Poprad - SR 18 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 5. a 57. Bjalončík.6. Toma, 9. Lindeman, 42. Ďurčo, 43. Mjartančík - 30. Vybíral. Vylúčenia 7:6, navyše Bednarčík (ŠKP) 10 min. OT, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, strely 35:36. Rozhodovali: Snášel - Šoltés, Štofančík, 300 divákov.

Anton Bartánus (tréner SR 18): „V sobotňajšom zápase, ktorý bol vyrovnaný, sme pridali v záverečnej tretine a strelili tri góly, čím sme si zabezpečili tri body. V nedeľu sme už ale v Poprade takí úspešní neboli. Súper ale dôrazný a hneď na začiatku strelil po našich vylúčeniach tri góly a rozhodol tak o osude zápasu.“