Druhý zápas Slovenkám nevyšiel, s Maďarkami prehrali 2:3

EPINAL, BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenské hokejové reprezentantky nenadviazali na dobrý výkon z prvého zápasu na Turnaji 4 krajín vo francúzskom Epinale. V druhom zápase turnaja s Maďarkami prehrali 2:3, keď oba góly nášho tímu padli až v záverečných minútach z hokejky Janky Hlinkovej - v oboch prípadoch po asistencii Nicol Čupkovej. Maďarkám veľmi pomohol rýchly gól už v 70. sekunde na začiatku zápasu. Vďaka tomu v priebehu celého zápasu viedli a svoj náskok dokázali udržať aj v závere.

Zverenkyne trénera Jána Bezděka odohrajú svoj posledný zápas na turnaji v sobotu s domácim Francúzskom od 14:30.

Ján Bezděk, tréner reprezentácie žien SR: "Dnešný zápas bol úplne iný ako včerajší, aspoň v úvode. Musím povedať, že prvú tretinu sme odohrali zle, prakticky bez emócií. Hráčky síce plnili, čo sme si povedali pred zápasom, ale chýbala tam určitá emócia, chuť po víťazstve, ktorá je v hokeji dôležitá. Je fakt, že Maďarky nám dali veľmi rýchly gól, čo mohlo ovplyvniť psychiku dievčat. Cez prestávku sme sa snažili dať hráčkam nový impulz, aby viac zabrali. A to sa aj podarilo - výrazne zlepšili korčuľovanie, začali sa lepšie hýbať, lenže súperky výborne zvládli protiútoky, z ktorých nám dali dva góly. Po druhej tretine sme už v šatni neriešili taktiku, náš príhovor mal čisto motivačný charakter. A musím povedať, že práve to najviac zabralo. Hráčky  tretej tretine dali do zápasu všetko, bolo cítiť veľkú emóciu. Dievčatá sa nevzdávali, aj keď prehrávali o tri góly. Zaslúžene sme znížili na rozdiel 2:3, a mali sme šance aj na vyrovnanie. Môže nás teda mrziet výkon v prvej a čiastočne aj v druhej tretine. Ak by sme previedli niečo podobné ako v tretej časti, určite by sme zápas vyhrali. Teší nás aspoň to, že to hráčky nevzdali a bojovali až do konca."