Druhá výhra SR 16 v príprave v Maďarsku

BUDAPEŠŤ / BRATISLAVA (SZĽH) – Výber slovenských hokejistov do 16 rokov zvíťazil aj v druhom prípravnom zápase v Budapešti nad tímom maďarskej „sedemnástky“. Po piatkovej výhre v nájazdoch uspeli mladí Slováci aj v sobotu po víťazstve 3:2 po predĺžení. Zaujímavosťou je, že slovenský tím strelil všetky tri góly v presilovkách. Rozhodujúci gól padol pri presilovke o dvoch hráčov, keď sa do streleckej listiny zapísal Maxim Štrbák v čase 62:23.

Výsledok:
Maďarsko „17“ – Slovensko „16“ 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)
Goly SR:
23. Kremnický (Čulík, Plevka), 41. Ondriš (Sisík), 63. Štrbák (Ondriš)
Vylúčení: 5:2, trestné minúty: 20:4, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0
Zostava SR: Vereš – Štrbák, Čulík, Thomka, Štekláč, Kopún, Nahálka, Kremnický, Tomas – Gabriel, Kurty, Ondriš – Sisík, Lachkovič, Plevka – Molnár O., Križan, Grega – Kukumberg, Molnár M., Ferkodič

Výsledok piatkového zápasu:
Maďarsko „17“ – Slovensko „16“ 3:4 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly SR:
7. M. Molnár, 28. O. Molnár (Kopún), 52. Ferkodič (M. Molnár) – rozhodujúci samostatný nájazd: Ondriš
Zostava SR: Lednický – Štrbák, Čulík, Thomka, Štekláč, Kopún, Nahálka, Kremnický, Tomas – Gabriel, Kurty, Ondriš – Sisík, Lachkovič, Plevka – Molnár O., Križan, Grega – Kukumberg, Molnár M., Ferkodič

Hodnotenie oboch prípravných zápasov:
Robert Rehák, tréner tímu SR 16: „Pre niektorých hráčov to bola úplne nová skúsenosť, mali sme tu napríklad aj štyroch hráčov ročníka 2005, pričom nie každý sa pravidelne zúčastňuje zápasov na medzinárodnej scéne, z tohto pohľadu to bolo veľmi prínosné. Chlapci ukázali dobrý prístup, ukázali, že sa chcú zlepšovať. Boli tam síce zaváhania – napríklad v prvom zápase sme mali určitý herný výpadok v druhej tretine, ktorý nás stál dvojgólový náskok a potom sme museli ešte viac bojovať o výsledok až do konca. Tieto dva zápasy však hodnotím pozitívne, keďže sme nastúpili proti starším maďarským hokejistom, ktorí boli veľmi dobre fyzicky pripravení. Bojovnosťou sme dosiahli dve víťazstvá, v tomto smere môžeme byť spokojní.“