Drtinu prekvapila sila žilinského tímu: Nestratil by sa ani v extralige

ŽILINA (SZĽH) - Žilinskí Vlci sú ako odtrhnutí z reťaze. Zverenci trénera Dušana Gregora nemajú zľutovania a po odohraní dvadsiatich zápasov majú pred druhým Martinom priepastný osemnásťbodový náskok.

V doterajšom priebehu Slovenskej hokejovej ligy prehrali v riadnom hracom čase iba jediný zápas a svoju silu demonštrovali aj v stredajšom šlágri na ľade Spišskej Novej Vsi. Predovšetkým v prvej tretine ambicióznemu domácemu tímu nedovolili takmer nič a napokon vyhrali hladko 5:1.

„V prvej tretine sme im nepožičali puk. Mali tam dve strely a dali jeden gól. Potom to už také dominantné nebolo, ale mali sme to pod kontrolou. Poviem úprimne – samého ma prekvapilo, ako sme na nich vyleteli a akí silní sme boli na puku. Mužstvo malo z hokeja radosť a to sa mi páči,“ netajil nadšenie z hry svojho nového tímu český obranca Marek Drtina.

Skúsený, 31-ročný pardubický odchovanec veľmi rýchlo pochopil, prečo sú Vlci v tabuľke tak dobre. „Teraz to už veru viem. Musím vyzdvihnúť dominantných útočníkov a celé mužstvo hrá veľa s pukom. Takto sa to má hrať a naozaj som si to užíval.“

Povedali mi, že klub musí šetriť peniaze a padlo to na mňa. Bohužiaľ... MAREK DRTINA o odchode z Nových Zámkov

Majster Česka z roku 2012 zamieril pod Dubeň týždeň po tom, čo ho zo svojich služieb uvoľnili extraligové Nové Zámky.

„Nebol to príjemný pocit a stále sa mi o tom hovorí ťažko. Povedali mi, že klub musí šetriť peniaze a padlo to na mňa. Bohužiaľ...,“ povzdychol si Drtina v súvislosti s rozlúčkou s tímom „býkov“. Na juhu Slovenska pôsobil od minulej sezóny a celkovo odohral v drese Zámkov 71 zápasov s bilanciou 6 gólov a 18 asistencií. Predovšetkým v úvode aktuálneho ročníka si užíval tímovú pohodu, no výsledky sa postupne zhoršovali. Z posledných pätnástich zápasov vyťažili zverenci Martina Hrnčára iba jedno víťazstvo v riadnom hracom čase a o svoju stoličku tak prišiel i samotný tréner.

„Dá sa povedať, že sme v úvode vyťažili z tej koronasituácie. Mali sme to za sebou ako prví a aj preto sme hrali na špici. Mužstvo výborne bojovalo, zatiaľ čo súperi sa dostávali z problémov. Vo viacerých zápasoch sme cítili, že naši protivníci boli „odpečení“. Nabrali sme tam veľa bodov, ale postupom času sa to znormalizovalo a situácia sa vyrovnala. Zápasy boli z kola na kolo ťažšie a naše výsledky sa zhoršili,“ popísal sínusoidu novozámockej sezóny Drtina.

Po rozviazaní kontraktu sa mu ozvali viacerí záujemcovia a zo všetkých ponúk ho oslovila najviac práve tá žilinská.

„Mal som nejaké ponuky zo zahraničia, ale zvážil som si celú súčasnú situáciu s koronou a veľkú rolu zohrali chalani zo Žiliny, ktorí mi volali a presviedčali ma, aby som sa k nim pridal. Tomáš Urban s Dominikom Rehákom mi vraveli o super partii a teraz som sa o nej presvedčil na vlastnej koži. Mužstvo i zázemie sú tu pripravené na extraligový hokej a všetci tu veria v postup,“ pousmial sa očividne spokojný český obranca.

Drtinovi sa po príchode do Žiliny páči. Zdroj: Jäzva

V drese s vlkom na hrudi sa uviedol ideálnym spôsobom a svojim novým spoluhráčom adresoval hneď dve gólové prihrávky. „Pri takých útočníkoch naskakujú body samé,“ vyhŕkol. „Pri prvej asistencii sa mi puk odrazil od korčule a len som ho posunul Markovičovi. Pri druhom góle som nevedel čo s pukom a tak som vystrelil. Tomáš Urban to tam výborne dorazil. Vravím – máme skvelých útočníkov, výbornú obranu i brankárov. Pre každého budeme teda ťažkým súperom.“

Žilinský tím je silný na papieri i na ľade. Obranca donedávna pôsobiaci v Tipos extralige je dokonca presvedčený o tom, že by sa nestratil ani v konkurencii tímov z najvyššej súťaže.

„O tom som presvedčený. V extralige sa nevypadáva a niektoré tímy zo spodnej časti preto idú v úspornom režime. V Žiline je to opak a tu sa tlačí na postup. Tomu zodpovedá aj kvalita tímu. Dovolím si povedať, že by sme hrali v extralige niekde v pokojných vodách stredu tabuľky,“ ocenil kvalitu tímu Vlkov jeho najnovší člen. Jeho dlhoročné skúsenosti však zároveň nabádajú k ostražitosti a pokore. Hoci to v tejto chvíli vyzerá na nezastaviteľnú žilinskú dominanciu, sezóna je dlhá a chlieb sa bude lámať až v play-off. A to býva neraz nevyspytateľné.

„Jednoduché to určite nebude a určite sa ešte nevidíme v extralige. Ak ste v základnej časti suverénom, tak ste pod tlakom a súperi nemajú čo stratiť. Ja však tomuto tímu verím. Nie je tu totiž iba spomínaná kvalita, ale vidím, že mužstvo je aj výborne trénované. Každý tréning sa ide na doraz, potom si dávame zabrať v posilňovni. Práve preto si myslím, že nám para nedôjde a budeme valcovať aj ďalej,“ dodal obranca žilinských Vlkov Marek Drtina.