Dorast Dukly Trenčín vyhral štvrtý zápas finále a oslavuje majstrovský titul

TRENČÍN (SZĽH) – Finálová séria Kaufland Extraligy dorastu dnes pokračovala štvrtým zápasom. Na trenčianskom ľade mala domáca Dukla prvú šancu na ukončenie finálovej série proti Slovanu a obhajcovi titulu sa podarilo hneď prvý majstrovský mečbal využiť. Po suverénnom víťazstve v pomere 8:3 sa tak Trenčania tešia zo siedmeho republikového titulu v tejto vekovej kategórii.

Dukla za titulom vkročila rázne od úvodných sekúnd. Po dvadsiatich deviatich sekundách hry otvoril skóre stretnutia Maniaček a ten istý hráč o 119 sekúnd sa trafil znovu. Slovan na dva inaksované góly reagoval zmenou v bráne a impulz družstvu zrejme pomohol. V 11. minúte Uram príklepom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a Mojžiš o tri minúty neskôr bekhendom z medzikružia vyrovnal. Následne mohol zvrátiť stav Jendek, lenže miesto toho sa 36 sekúnd pred prvou sirénou presadil Chromiak a Dukla znovu viedla.

Navyše úvod do druhej tretiny mali Trenčania znova raketový. V 22. minúte najprv Krajč v presilovke o dvoch hráčov prepálil Antalu a o 29 sekúnd neskôr využil aj „jednoduchú“ presilu Ferenyi – 5:2. Vzápätí síce šiel na trestnú lavicu domáci Kňažko, ale ani to nezbrzdilo Trenčanov. Haščák vo vlastnom oslabení z brejku už zvýšil na rozdiel štyroch gólov. Po inkasovanom poltucte šiel do bránky Slovana znovu Vojvoda, opäť táto zmena pomohla Trenčanov zbrzdiť, no Slovan sa na viac, ako tretí gól Adamoviča z 32. minúty, už do prestávky nezmohol.

Aj do tretej tretiny Trenčín vkročil gólom. Tentoraz po 54 sekundách Chromiak siedmym gólom Dukly prakticky spečatil zisk titulu pre svoj tím. Pečať konečnému výsledku dal v 51. minúte pri presilovke dorážkou strely ďalší dvojgólový strelec Haščák.

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 8:3 (3:2, 3:1, 2:0)
Góly: 1. Maniaček (Ďurina, K. Meszároš), 3. Maniaček (Kňažko, Ďurina), 20. Chromiak (M. Chatrnúch), 22. Samuel Krajč (Kňažko, J. Haščák), 22. Ferenyi (K. Meszároš, M. Chatrnúch), 24. J. Haščák (Maniaček), 41. Chromiak (Samuel Krajč, M. Chatrnúch), 51. J. Haščák (Kňažko) – 11. J. Uram (Mojžiš, M. Vitaloš), 14. Mojžiš (M. Vitaloš, J. Uram), 32. J. Adamovič (Houdek).
Vylúčenia 2 min.: 9:7, navyše Kuchárik (Trenčín) 5 min. + DKZ za pästný súboj, Kormúth (Slovan) 10 min. za napadnutie do oblasti hlavy a krku a 5 min. + DKZ za pästný súboj, Jedenk (Slovan) a R. Petráš (Slovan) 10 min. za napádanie rozhodcov a Papaj (Slovan) 10 min. + DKZ za nešportové správanie sa, presilovky 3:1, oslabenia 1:0. Strely na bránu: 28:32 (15:12, 9:11, 4:9). Rozhodovali: Müllner, M. Novák – P. Tvrdoň, Rojík. 613 divákov.

Kompletné štatistiky zo zápasu

Trenčín: Latkóczy – M. Chatrnúch, K. Meszároš, Kňažko, Janík, Stacha, Honeček, Kuchárik, D. Pisch – Ďurina, Ferenyi, Maniaček – Samuel Krajč, J. Haščák, Chromiak – N. Korbel, Gaťár, Wachal – Ch. Kuric, Sárdi, Párička.
Slovan: Vojvoda (3. – 23. Antala) – Ketner, M. Vitaloš, M. Beňo, W. Hauser, T. Černák, Papaj, Houdek, Kormúth – Mojžiš, J. Uram, Lepskij – J. Adamovič, M. Koza, Včelka – Kupka, Fiala, D. Jendek – Šandor, R. Petráš, Abaffy.