Disciplinárna komisia SZĽH potrestala Sádeckého a Starostu

BRATISLAVA (SZĽH) – Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) potrestala dvojicu hráčov HK Dukla Trenčín, Borisa Sádeckého a Tomáša Starostu za úder do oblasti hlavy a krku súperovho hráča. Vo štvrťfinálovom zápase Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín a HK Nitra najprv Boris Sádecký v 10. minúte nešetrne fauloval Róberta Lantošiho, za čo dostal trest v hre. Neskôr, v 52. minúte, Tomáš Starosta trafil lakťom toho istého hráča do oblasti hlavy a krku, za čo dostal trest 2 minúty plus 10 minút osobný trest.

Disciplinárna komisia SZĽH potrestala hráča HK Dukla Trenčín Borisa Sádeckého zastavením činnosti na 5 zápasov (hlava I., oddiel II., článok 14.2. osobitnej časti disciplinárneho poriadku). DK SZĽH konštatovala, že v zmysle osobitnej časti disciplinárneho poriadku bolo zákrokom spôsobené zranenie, ktoré je považované za ľahšie zranenie, pretože neobmedzuje zraneného hráča vo výkone športovej činnosti po dobu dlhšiu ako 14 dní. Sádecký zasiahol súpera ramenom do oblasti hlavy a krku ako tretí hráč v súboji, pričom nemal záujem hrať puk. DK SZĽH zohľadnila pri stanovovaní trestu tú skutočnosť, že zákrok vyplynul zo samotnej hry a aj z tohto dôvodu uložila trest v strede prípustnej sadzby, ktorú pre takéto prípady stanovuje disciplinárny poriadok v rozmedzí 3-10 zápasov.

Disciplinárna komisia SZĽH potrestala hráča HK Dukla Trenčín Tomáša Starostu zastavením činnosti na 6 zápasov (hlava I., oddiel II., článok 14.1. osobitnej časti disciplinárneho poriadku). Pri stanovovaní výšky trestu zohľadnila charakter a spôsob previnenia, ako aj to, že išlo o zákrok zbytočný, nemajúci vplyv na samotný priebeh hry, pričom vzhľadom na tieto skutočnosti bol trest uložený pri hornej hranici sadzby, ktorá je v prípadoch, keď dôsledkom nie je zranenie, stanovená na 1-7 zápasov.

Disciplinárna komisia SZĽH si dovoľuje na záver uviesť, že hlavným cieľom jej činnosti je v prvom rade ochrana zdravia hráčov a všetkých zúčastnených, preto si dovoľuje dať do pozornosti hráčom a klubom v prebiehajúcich súťažiach, že aj v budúcnosti bude všetky zákroky, majúce podobný charakter, posudzovať prísne a v súlade s disciplinárnym poriadkom.