Detva skompletizovala zoznam štvrťfinalistov play-off, čaká ju Banská Bystrica

DETVA 5. marca (SITA) - Hokejisti Detvy zvíťazili v utorňajšom štvrtom zápase predkola play-off najvyššej slovenskej súťaže nad Novými Zámkami 2:1.

Zverenci trénera Josefa Tureka si tak zaistili postup do štvrťfinále play-off, v ktorom budú čeliť víťazovi základnej časti a úradujúcemu majstrovi z Banskej Bystrice.

Nové Zámky mali utorňajší duel dobre rozohraný, keďže po dvoch tretinách viedli najtesnejším rozdielom. V 33. min otvoril skóre Tomáš Pospíšil, v presilovej hre ťažil z presnej krížnej prihrávky Adama Zbořila. Do tretej tretiny však vstúpili oveľa aktívnejšie hráči Detvy a odmenou im bol vyrovnávajú gól českého útočníka Zdeňka Krála. Rozhodujúci moment celej série sa zrodil v 51. min, keď presilovku využil Michal Murček. Hostia v nervóznom závere stretnutia zatlačili súpera, ale brankár Roman Petrík niekoľkými dobrými zákrokmi podržal svoj tím. Detva napokon udržala tesný náskok a prvýkrát v klubovej histórii postúpila medzi osem najlepších tímov najvyššej súťaže.

HC 07 Detva - MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) - konečný výsledok série 3:1, Detva postúpila do štvrťfinále play-off
Góly: 45. Král (Tibenský), 51. Murček (Martin Chovan, Puliš) - 33. T. Pospíšil (Zbořil, Ordzovenský)
Vylúčenia: 6:6 na 2 min, navyše T. Pospíšil 10 min za napadnutie hlavy a krku, Bajtek (obaja Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Jobbágy, Frimmel
počet divákov: 911

Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Tibenský, McLean, Král - T. Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga
Nové Zámky: Kristín - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, Jakúbek - T. Pospíšil, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, B. Fábry, Nejezchleb