Detva si v Žiline nevybojovala ani bod

ŽILINA 8. decembra (SITA) - Hokejisti Žiliny na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Detvy 3:1 v piatkovom zápase 26. kola slovenskej Tipsport ligy.

Nováčik inkasoval už v úvode zápasu, keď sa presadil domáci Marek Tvrdoň. Na ďalší gól si museli počkať diváci až do záverečnej tretiny - vyrovnať sa podarilo Filipovi Surovkovi. Nádeje na bodový zisk zmaril Detve necelých šesť minút pred koncom duelu Juraj Jurík, poisťujúci zásah pridal o dve minúty neskôr Tomáš Pospíšil. Detva prehrala šiestykrát za sebou a v ligovej tabuľke je posledná.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 26. kolo - piatok:

MsHK Doxxbet Žilina - HC 07 Orin Detva 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. M. Tvrdoň (Poulin, Chaloupka), 55. J. Jurík, 59. T. Pospíšil - 44. Surovka (F. Fekiač, Videlka)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Orolin - Jobbágy, Korba, 755 divákov

Štatistiky zo zápasu

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Hatala - Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil - J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň - Stupka, Holovič, Švihálek - Váňa, Meliško, Rogoň

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Vyskoč, M. Šimon, D. Jendroľ, Gachulinec - Milý, Ščurko, Gašpar - Piačka, Surovka, Tibenský - Videlka, Matúš Chovan, Žilka - Utkin, Murček, Abramov