Detva s domácim výpraskom od Nitry

DETVA 20. októbra (SITA) - Hokejisti Detvy na vlastnom ľade nestačili na hráčov Nitry 0:7 v piatkovom stretnutí 13. kola slovenskej Tipsport ligy.

Domáci nezachytili úvod zápasu, keď po 14 minútach zaostávali už o tri góly - presadili sa Michal Pupák, Timotej Šille a Branislav Mezei. Bývalý reprezentant "vyhnal" z bránky gólmana domácich Adama Nagya. Nahradil ho Uladzislav Verbický, ani on však nedokázal vzdorovať ofenzíve hostí. Najprv v druhej tretine pridal svoj druhý zásah v dueli Šille a na priebežných 5:0 upravil Daniel Rzavský. V záverečnom dejstve dokonali demontáž domácich Judd Blackwater a Henrich Ručkay.

Nováčik z Detvy pokračuje v nelichotivých výsledkoch, po 14 odohraných zápasoch má na konte iba bod. Vicemajstrovská Nitra sa po domácej prehre so Žilinou opäť naladila na víťaznú vlnu.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 13. kolo - piatok:

HC 07 Orin Detva - HK Nitra 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Góly: 6. Michal Pupák (Ondrušek, H. Ručkay), 9. Timotej Šille (Štumpf, Ondrušek), 14. Mezei (Krištof), 28. Timotej Šille (Korím, Michal Pupák), 38. Rzavský (M. Paulovič), 48. Blackwater, 57. H. Ručkay
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Sládok 5+10+DKZ za bitku - T. Mikúš 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík, Lauff - Bogdaň, Korba, 560 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Detva: A. Nagy (14. Verbický) - Gachulinec, Kuklev, Martin Chovan, Macejko, M. Šimon, Sládok, Michalek, D. Jendroľ - Milý, Ščurko, L. Novák - Abramov, Matúš Chovan, J. Tibenský - J. Žilka, R. Gašpar, Halás - Ondris, Murček, M. Surový
Nitra: M. Laco - Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Kuzma, Michal Pupák, Korím - M. Paulovič, Krištof, Kutálek - H. Ručkay, T. Mikúš, Blackwater - Luciani, J. Ručkay, Rzavský - Štumpf, Ondrušek, Timotej Šille