Detva po piatich zápasoch bodovala, po nájazdoch však podľahla Trenčínu

DETVA 9. decembra (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže na ľade Detvy 3:2 po samostatných nájazdoch.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia domáci, chybnú rozohrávku súpera potrestal Michal Murček. Náskok hokejistov spod Poľany ale vydržal len 98 sekúnd. V presilovej hre z tesnej blízkosti vyrovnal Branko Radivojevič. V 39. minúte skóroval Ondrej Mikula a zdalo sa, že jeho gól zaistí hosťom tri body. Detve však vyšla záverečná hra bez brankára a Michal Murček svojim druhým gólom poslal zápas do predĺženia. Diváci napokon boli svedkami dramatických samostatných nájazdov, v ktorých ako jediný uspel v ôsmej sérii spomenutý Ondrej Mikula.

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Murček (Puliš), 60. Murček (Sládok, Puliš) - 26. Radivojevič (Krejči, Sojčík), 39. O. Mikula (Bartovič), rozhodujúci sam. nájazd O. Mikula
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Juhász (Maď.) - Kollár, Vincze (Maď.)
počet divákov: 361

Detva: Zalivin - Kuklev, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, M. Surový, M. Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Z. Král, R. Gašpar, Tibenský - Giľák, P. Valent, Matúš Chovan
Trenčín: M. Valent - D. Krejči, L. Bohunický, Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Špankovič, P. Husár - M. Hecl, Sojčík, Radivojevič - Bartovič, Sádecký, T. Varga - J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec - O. Mikula, J. Švec, Luhový