Detva doma nestačila na MAC Budapešť

DETVA 14. novembra (SITA) - Hokejisti HC 07 Detva nestačili na vlastnom ľade na hráčov MAC Budapešť (4:5) v stredajšom stretnutí 21. kola Tipsport ligy.

Hosťom patrila prvá tretina, v ktorej sa dostali do trojgólového vedenia. Domácim sa v druhej časti hry podarilo vyrovnať, no do druhej prestávky stihli hostia dvakrát skórovať. Detva v záverečnej časti hry znížila, no vyrovnať už nedokázala a tak sa zo zisku troch bodov mohli tešiť hostia z Budapešti. Hostia sa v tabuľke priblížili Detve na rozdiel troch bodov. Domáci nepridali tretie víťazstvo za sebou.

HC 07 Detva - MAC Budapešť (Maď.) 4:5 (0:3, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Tibenský (Matúš Chovan), 23. R. Gašpar (Martin Ďaloga, V. Fekiač), 27. V. Fekiač (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 48. V. Fekiač (Gašpar) - 11. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 15. K. Nagy (Terbócs), 18. C. Langkow (B. Orban, Bodó), 34. Bodó (C. Langkow, B. Orban), 38. J. Dudás (Bodó, C. Langkow)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano - Šefčík, Rojík
počet divákov: 543

Detva: R. Petrík (21. Riečický) - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Král, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák
Budapešť: Rajna - J. Dudás, Vokla, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szigeti - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Szabad - Kreisz, Majoross, Odnoga