Tréner banskobystrických dorastencov Paľov: Chlapcov sme týždeň nevideli, hlavné je, že sú zdraví

BANSKÁ BYSTRICA - Koronavírus zasiahol tréningový proces aj v mládežníckych tímoch. Ako to prežívajú v tíme HC ´05 iClinic Banská Bystrica sme zisťovali u trénera dorastu Rastislava Paľova.

Ako sa vašom dorasteneckom tíme vyrovnávate s aktuálnou situáciou, ktorú privodil na Slovensku koronavírus?
Momentálne počkáme do konca marca, ako sa bude ďalej situácia vyvíjať. V apríli by sme už chlapcom chceli začať dávať individuálne plány, aby sa začali trochu viac hýbať. A potom uvidíme. Ak by sa neskôr mohlo aj skupinovo trénovať, chceli by sme sa aj dva-trikrát do týždňa stretnúť aby sme to dobehli. Alebo aby sa chalani udržiavali a aby neostali úplne bez tréningu.

Teraz sú bez tréningu?
Samozrejme, povedali sme im, aby individuálne - v rámci možností - trénovali doma, ale je to na každom hráčovi, aby pre seba niečo robil. No nevieme, ako sa bude ďalej situácia vyvíjať.

Váš tím ukončil sezónu už v 1. kole play-off. Čo ste odvtedy robili?
My sme skončili s tréningom presne 12. marca. Už 4. marca sme ukončili sezónu, keď sme vypadli s Košicami. No pokiaľ bolo umožnené trénovať, tak sme normálne fungovali do minulotýždňového štvrtku. Takže teraz je to už týždeň, čo sme chlapcov nevideli.

Ako plánujete fungovať najbližších desať dní?
V podobnom duchu, ako doteraz. No už od apríla by sme sa radi vrátili späť k tréningovému procesu, ale uvidíme čo nám situácia dovolí. Pripravujeme sa už pomaly na novú sezónu aj čo sa týka ostatných trénerov mládežníckych tímov v Banskej Bystrici. Ale to trénovanie asi bude individuálne – alebo možno v menších skupinkách. Verím, že ako po minulé roky sa už v máji dostaneme na ľad a začneme normálne pracovať. Ale uvidíme ako to všetko dopadne.

Komunikujete nejako so svojimi zverencami?
Zatiaľ sme v kontakte len v textovej forme – píšeme si v skupine cez aplikáciu messanger. Zatiaľ je to len o tom, či sú zdraví a ako sa majú. Ale už od apríla chceme začať klásť dôraz na to, aby sa hýbali. Možno by sme išli na nejakú turistiku alebo s pripravovali v menších skupinkách. Zatiaľ máme správy že sú všetci zdraví a to je hlavné.