Budapešť zvíťazila nad Novými Zámkami

BUDAPEŠŤ 18. novembra (SITA) - Hokejisti MAC Budapešť úspešne zvládli nedeľňajší zápas 23. kola Tipsport ligy 2018/2019 a zvíťazili nad MHC Mikron Nové Zámky 4:3.

Vo vedení boli prví hostia. V 9. min sa presadil Tomáš Urban. Na vyrovnanie čakali domáci fanúšikovia len 24 sekúnd. Úspešným strelcom bol Kristián Nagy. Domáci sa následne dostali do dvojgólového náskoku, ktorý zabezpečil slovenský útočník Tomáš Klempa. Znížiť sa Novozámčanom podarilo až v 54. min. po góle Martina Jakúbka. V ten istej minúte vyrovnal Patrick Kudla, ktorý priebežne posúval duel do predĺženia. O tom, že všetky body ostávajú v Budapešti rozhodol v 56. min. Matyás Odnoga. Budapešti patrí po víťazstve 9. priečka, Nové Zámky okupujú 4. pozíciu.

MAC Budapešť (Maď.) - MHC Mikron Nové Zámky 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 9. K. Nagy (Terbócs) 16. Klempa (J. Dudás, Dansereau), 30. Klempa (K. Nagy, J. Brown), 57. Odnoga (K. Nagy, Terbócs) - 9. T. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (B. Fábry), 54. Kudla
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Nejezchleb (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Šefčík, Synek
počet divákov: 570

Budapešť: Bálizs - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Szabad
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, Hatala, Slávik - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, B. Fábry, Linet