Budapešť zvíťazila a v tabuľke sa posunula pred Detvu

Budapešť 29. januára (TASR) - Hokejisti MAC Újbuda vyhrali v dueli 45. kola Tipsport Ligy nad HC 07 WPC Koliba Detva 6:4 a svojho súpera vystriedali na 10. mieste tabuľky.

MAC Újbuda - HC 07 WPC Koliba Detva 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Pozsgai, 13. Strech (tr. str.), 18. Sofron (Carlisle, Orbán), 25. Pitt (Bodó, McNally), 49. Strech (Orbán, Bernard), 53. Klempa (McNally, Strech) - 3. Zuzin (Gašpar, Žilka), 6. Zuzin (Golian, Chovan), 26. Fekiač (Čenka, Král), 46. Gašpar. Rozhodovali: Kalina, Tvrdoň - Bogdaň, Orolín, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Strech na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0.

MAC Újbuda: Bernard - Pozsgai, McNally, Carlisle, Orbán, Garát, Maculay, Fejes - Orban, Pitt, Bodó - Klempa, Strech, Sofron - Szűcs, Majoross, Terbócs - Schlekmann, Kreisz, Szigeti

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Chovan, Golian, Fekiač, Andersons, Turan, Jendroľ, Gachulinec, Lalík - Zuzin, Klíma, Žilka - Ščurko, Podešva, Král - Gašpar, Valent, Török - Čenka, Fekiač, Čacho

Detve vyšiel vstup do zápasu a po necelých šiestich minútach viedli hostia po dvoch zásahoch Zuzina už 2:0. Najskôr sa presadil v presilovej hre a potom zakončil peknú kombináciu svojho útoku. Domáci ale bleskovo odpovedali, po 21 sekundách od druhého inkasovaného gólu znížil na 1:2 Pozsgai. Detva potom mohla udrieť v presilovke, no naopak inkasovala z nariadeného trestného strieľania v podaní Strecha. Budapeštiansky tím napokon otočil skóre ešte v prvej tretine, keď na 3:2 upravil v 18. minúte Sofron.

Pitt na začiatku druhej tretiny pridal štvrtý zásah MAC za sebou a domáci viedli už o dva góly. Tento stav ale trval iba 38 sekúnd, pretože Fekiač strelou švihom dokázal odpovedať a znížil na 3:4 z pohľadu Detvy. V 33. minúte už mohlo byť vyrovnané, no Zuzin stroskotal na brankárovi domácich a nepripísal si tretí gól v zápase. Aj po prostrednej časti tak tesne viedli domáci, ktorí pred prestávkou ešte nevyužili dve dobré príležitosti.

Detva dokázala zmazať dvojgólové manko v 46. minúte, keď sa v presilovej hre prezentoval ukážkovou individuálnou akciou Gašpar a vyrovnal na 4:4. O tri minúty neskôr ale už opäť viedol MAC, svoj druhý zásah v dueli zaznamenal Strech. Desať minút pred koncom mal vyrovnanie na hokejke Jendroľ, no šancu nevyužil a na druhej strane potom triumf domácich spečatil Klempa.