Budapešť s historicky prvým víťazstvom, navyše nad úradujúcim majstrom

BUDAPEŠŤ 18. septembra (SITA) - Prekvapenie v rámci utorkového 3. kola najvyššej slovenskej súťaže 2018/2019 sa zrodilo v Budapešti, kde domáci hokejisti zdolali úradujúceho slovenského majstra z Banskej Bystrice 4:0.

Základ vôbec prvého víťazstva pre MAC Budapešť v Tipsport lige sa zrodil v prostrednej časti hry. Domáci hokejisti potrebovali na trojnásobné prekonanie Samuel Baroša len tri minúty. Skóre zápasu otvoril v 27. min Kevin Szabad, ktorého napodobnil o dve minúty neskôr Chris Bodó.

Zaskočení hostia inkasovali tretí gól po 34 sekundách od vhadzovania a vidina zápasového zvratu sa im ešte viac vzdialila.

Definitívnu bodku za triumfom tímu z maďarskej metropoly nad "baranmi" dal v závere svojím druhým gólom Szabad.

MAC Budapešť - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 27. Szabad (Terbócs), 29. Bodó (Brown), 29. Terbócs (K. Nagy), 58. Szabad
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Müllner. - Synek, Gegáň
počet divákov: 470

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Szabad

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, K. Sloboda, I. Ďatelinka, T. Török, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - J. Sýkora, Higgs, Zigo - R. Varga, T. Surový, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor