Buček, Slovák, Daugavinš, Kerbashian a Berger potešili oko fanúšika. Kto získa aprílový Krištáľový puk?

Počas apríla sme sledovali nielen dve semifinálové série, ale aj finále play-off. Pohár Vladimíra Dzurillu pre víťaza Tipos Extraligy v sezóne 2023/2024 zdvihli nad hlavy hokejisti a realizačný tím Nitry. Padlo niekoľko nádherných gólov, z ktorých môžete vybrať držiteľa ocenenia Krištáľový puk za najkrajší gól mesiaca apríl. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Tipos Extraligy viete hlasovať do 15. mája 23.59. 

SAMUEL BUČEK – HK Nitra (semifinále play-off, 1. zápas)

Nitriansky útočník Samuel Buček zaznamenal v kvalifikácii vyraďovacej časti a play-off 24 bodov za 11 gólov a 13. asistencií. Po tretí raz v kariére získal Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča play-off a prvýkrát sa s klubom spod Zobora tešil z majstrovského titulu. 

V prvom zápase semifinálovej série proti Michalovciam Buček zaviezol puk do útočného pásma, prenechal ho Sahirovi Gillovi, nakorčuľoval si do predbránkového priestoru a výbornú akciu zakončil vydareným tečom vo vzduchu. 

MAREK SLOVÁK – HC Košice (semifinále play-off, 3. zápas)

Marek Slovák začal sezónu v rodnej Nitre, kde mu to však nesadlo podľa predstáv. Počas ročníka sa presunul do Košíc a pomohol im k postupu do semifinále play-off. 

V treťom dueli semifinálovej série proti Spišskej Novej Vsi zaknihoval ostrieľaný útočník premiérový hetrik. Zavŕšil ho presnou strelou z prvej po nádhernej presilovkovej kombinácii oceliarov. 

KASPARS DAUGAVINŠ – HK Dukla Ingema Michalovce (semifinále play-off, 5. zápas)

Michalovce si po vypadnutí s Nitrou prevzali bronzové medaily pre tretí tím súťaže. Kapitánom Zemplínčanov bol 35-ročný lotyšský legionár Kaspars Daugavinš. 

V piatom stretnutí semifinálovej série odvrátili zverenci Tomeka Valtonena druhý mečbal Nitranov aj vďaka krásnej súhre, ktorú zakončil do odkrytej bránky práve Daugavinš. 

KALE KERBASHIAN – HK Spišská Nová Ves (semifinále play-off, 5. zápas)

Spišská Nová Ves vylepšila svoje minuloročné umiestnenie a v sezóne 2023/2024 obsadila druhé miesto. Do finále play-off sa dostala cez Košice, ktoré zdolala 4:3 na zápasy.

Piaty duel semifinálovej série proti Košiciam zvládli Spišiaci po predĺžení. Stretnutie poslal do extra času Kale Kerbashian, ktorý dostal prihrávku pred košickú bránku a bekhendom zavesil do horných partií.

CHASE BERGER – HC Košice (semifinále play-off, 6. zápas)

Môj dom, môj hrad platilo v celej semifinálovej sérii medzi Spišskou Novou Vsou a Košicami. V šiestom zápase zvýšil na 4:1 pre Košice, ktoré si vynútili siedmy duel, americký útočník Chase Berger.

Dvadsaťdeväťročný center Košíc strelil svoj jediný gól v play-off, keď vyťažil z parádneho individuálneho prieniku spoluhráča Alexa Bretona a pohodlne zakončil do prázdnej bránky Spišiakov.