Bubela sa vrátil do B. Bystrice: "Chcem napredovať, vtedy ma to baví"

BANSKÁ  BYSTRICA  - Slovenský hokejový útočník Miloš Bubela bude po ročnom pôsobení v klube Bratislava Capitals opäť hrať v extraligovom klube HC 05 Banská Bystrica.

"Mal som aj iné ponuky zo Slovenska, ale rozhodol som sa pre Banskú Bystricu, pretože je to klub, ktorý poznám a vždy je lepšie ísť do známeho prostredia," uviedol pre oficiálnu stránku "baranov."

Bubela už obliekal extraligový dres Banskej Bystrice v dvoch etapách svojej kariéry. Prvýkrát ročníku 2017/2018, v ktorom odohral 64 stretnutí zo ziskom 48 kanadských bodov a tímu pomohol k majstrovskému titulu. Následne zamieril do Pardubíc, no po roku sa opäť vrátil pod Urpín. V predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 nazbieral v 38 zápasoch 22 bodov. V ročníku 2020/2021 si vyskúšal pôsobenie v medzinárodnej IHL v drese Bratislava Capitals. V 51 stretnutiach si pripísal 30 bodov. "Bola to dobrá sezóna. Hrali sme ako nováčik, pre všetkých v tíme to bola nová skúsenosť. Dostali sme sa do play off, takže ročník musíme hodnotiť pozitívne. Ukázali sme Rakúšanom, že aj Slováci vedia hrať dobrý hokej aj napriek tomu, že sme mali menší rozpočet. IHL je podobná slovenskej extralige. Každá súťaž má iný štýl. V Rakúsku sú lepší legionári, keďže je tam viac peňazí a kluby ich dokážu zaplatiť. Povedal by som, že tá liga je niekde medzi slovenskou a českou," poznamenal Bubela.

Po sezóne 2020/2021 bol niekoľko mesiacov bez angažmánu. "Rozhodol som sa vrátiť do Banskej Bystrice, pretože je to dobrý tím, ktorý má toho za sebou dosť. V nedávnych rokoch bol veľmi úspešný a vždy sa v ňom vytvorí výborná skupina chalanov. Navyše, fanúšikovia sú fantastickí. Chcem napredovať, pretože keď napredujem, tak ma to baví," dodal.