Bratislavská MHD počas MS pre fanúšikov zadarmo, mesto plánuje opatrenia proti predraženým taxikárom

BRATISLAVA 19. marca (SITA) - Návštevníci majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 budú môcť v Bratislave zdarma využívať služby mestskej hromadnej dopravy.

Namiesto cestovného lístka im stačí preukázať sa vstupenkou na zápas v konkrétny deň. Informoval o tom námestník primátora mesta Bratislava pre šport, školstvo, bezpečnosť Juraj Káčer.

"V meste budú zriadené záchytné parkoviská, na Tyršovom nábreží, na Technickej ulici, futbalovom štadióne v Dúbravke a na Zlatých pieskoch. Majitelia lístkov na hokejové zápasy budú mať zabezpečené bezplatné cestovanie mestskou hromadnou dopravou v deň konania podujatia a spoje zo záchytných parkovísk smerom k zimnému štadiónu budú posilnené," vyhlásil Káčer.

Tak ako v roku 2011 i tentoraz organizátori vybudujú v oboch usporiadateľských mestách fanúšikovské centrá. "V Bratislave bude fanzóna v oblasti Istropolisu, takže priamo v centre dopravného uzla v blízkosti zimného štadióna," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Zástupcovia mesta pracujú aj na rôznych drobnostiach, ktoré sa budú starať o komfort návštevníkov a zabránia špekulantom zarobiť na zvýšenom turistickom ruchu počas MS. "Mesto pripravuje informačnú kampaň na hlavnej stanici, keďže vieme aj z minulosti, že sa objavili problémy s predraženými taxíkmi. Chceme tomu predísť, aby taxikári 'nedobehli' zahraničných turistov a tí tak nemali negatívny zážitok z majstrovstiev sveta. Je to nóvum, ktorým sa Bratislava dosiaľ nezaoberala. Rokujeme s cechom taxi a pripravíme aj vlastné informačné materiály," ozrejmil Káčer.
 Odporúčame