Bratislava Capitals prehrala na ľade Dornbirnu 5:6 po predĺžení

VIEDEŇ - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v nedeľnom súboji nadnárodnej Ice Hockey League (IHL) na ľade Dornbirnu 5:6 po predĺžení. Pre zverencov Petra Draisaitla to bola druhá prehra po sebe.

IHL:

Dornbirn Bulldogs - iClinic Bratislava Capitals 6:5 pp (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Romig (Jevpalovs), 10. Häußle (Macierzynski), 25. Fröwis (Schwinger, Kokkila), 32. Luciani (Kokkila, Yogan), 45. Luciani (Rapuzzi, Yogan), 61. Rapuzzi (Yogan) - 3. Köver (Bubela, Hults), 18. Mrázik (Higgs), 33. Bezák (Šmída, Köver), 54. Buc (Hudec, Guimond), 58. Bubela (Culkin, Hults). Rozhodovali: Rozhodca: Huber, Smetana - Martin, Sparer, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Dornbirn: Östlund - MacKenzie, Salmela, Nilsson, Egger, Schnetzer, Kokkila, Antonitsch - Luciani, Rapuzzi, Yogan - Woger, Häussle, Macierzynski - Jevpalovs, Pavlovs, Romig - Schwinger, Straka, Fröwis

Bratislava: Baroš - Chovan, Culkin, Romančík, Bohunický, Boldižár, Guimond, Ďurkech, Šedivý - Kosticyn, Hults, Bubela - Mrázik, Higgs, Faith - Hudec, Buc, Fortier - Köver, Šmída, Bezák

Bratislavčania začali lepšie, už v tretej minúte ich poslal do vedenia Köver. Domáci však odpovedali rýchlo a onedlho vyrovnal Romig. V desiatej minúte poslal Dornbirn do vedenia Häussle, ale dve minúty pred koncom prvej dvadsaťminútovky vyrovnal Mrázik.

V druhej tretine však išli opäť do vedenia domáci "buldoci" zásluhou Fröwisa, na jeho zásah potom nadviazal Luciani. Dvojgólové manko však hostia ešte do konca druhej tretiny dokázali skresať, keď sa presadil Bezák.

Dramatická bola aj tretia tretina. Dornbirnu najskôr vrátil dvojgólové vedenie opäť Luciani, ale šesť minút pred koncom znížil Buc. Bratislavčania potom vyvinuli veľkú snahu a napokon sa im zásluhou Bubelu podarilo vyrovnať. O zisku dvoch bodov pre Dornbirn však rozhodol po 22 sekundách predĺženia Rapuzzi.

ďalšie výsledky:

Linz - Bolzano 3:2, Klagenfurt - Fehervár 2:1 pp, Salzburg - Graz 4:3 pp, Villach - Innsbruck 3:6