Bokrošovi zverenci zdolali aj Czikszeredu a v sobotu si zahrajú o víťazstvo na Tatranskom pohári

POPRAD (SZĽH, štu) – Aj druhý zápas na 67. ročníku Tatranského pohára zvládli zverenci trénera Ernesta Bokroša výborne a v sobotu si zahrajú proti extraligovému Popradu o prvenstvo na najstaršom turnaji na Slovensku. Reprezentačný výber sa v súboji proti rumunskému tímu z Czikszeredy ujal vedenia Hrušíkovou zásluhou v 34. minúte a 87 sekúnd pred koncom tretej tretiny pečatil víťazstvo našich mladíkov Skalický. Čisté konto si udržal po výbornom výkone brankár Godla.

SLOVENSKO „20“- CZIKSZEREDA (Rum.) 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Góly SR „20“: 34. Hrušík (Briestenský, Petráš), 59. Skalický (Koyš).

Slovensko „20“: Godla – Jendroľ, Hochel, Holenda, Pavúk, Bačik, Vadovič, Mendrej, Fekiač – Koyš, Sukeľ, Skalický – Tábi, Kabáč, Giľak – Galis, Rehák, Danišovský – Briestenský, Petráš, Hrušík – D. Novák. Tréner E. Bokroš.

Ernest Bokroš (tréner Slovenska „20“): „Náš dnešný súper sa po výprasku z prvého dňa proti Popradu otriasol a na duel proti nám sa výborne pripravil. Je dobré, že sme nastúpili proti mužstvu s iným herným štýlom, ako bol rakúsky Kapfenberg. Čím viac rozmanitých štýlov chlapci zažijú, tým lepšie. Podali sme veľmi dobrý výkon, ktorý sme korunovali nulou v kolónke inkasovaných gólov. Škoda, že sme sa nepresadzovali viac v súbojoch jedného proti jednému, ale jednogólové vedenie sme udržali až do konca, keď druhý gól pridal ešte Skalický.“

Druhý piatkový výsledok:

Poprad – Kapfenberg (Rak.) 8:2 (4:0, 2:1, 2:1). Góly Popradu: 9. Takáč (Paločko, Kroták), 11. Paločko (Takáč, Kroták), 15. Paločko (Kroták, Malina), 20. M. Nagy (Štrauch, Matis), 28. Gápa (Štrauch), 28. Sýkora (Matis), 51. Sýkora, 54. Gápa (Pitka, Štrauch).

HK Poprad: Sedlačko (Kmeť) – Kurali, Kasík, Šeliga, Malina, Popela, Makovský, Dinda, Pitka – Sýkora, Ježek, Matis – Kroták, Takáč, Paločko – Rapáč, Vartovník, Hvila – Štrauch, M. Nagy, Gápa

Záverečný program 67. ročníka Tatranského pohára

sobota 23. 8.: HC Steelers - SC Miercurea Ciuc (15.00 h), HK Poprad - Slovensko 20 (18.00 h)