Banská Bystrica zmazala dvojgólový náskok Zvolena a má z derby tri body

BANSKÁ BYSTRICA 31. októbra (SITA) - Hokejisti Zvolena nezvládli pohronské derby nezdarom 2:3 na ľade Banskej Bystrice v stredajšom zápase Tipsport ligy 2018/2019.

Hostia pritom stredajší duel 18. kola začali dobre a do polovice druhej tretiny si utvorili dvojgólové vedenie. Ešte pred prestávkou strelil kontaktný gól Guillaume Asselin, záverečná časť patrila jasne obhajcom titulu. Víťazný gól strelil v 58. min Ján Sýkora po prihrávke Brocka Higgsa spoza bránky .

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 39. Asselin (B. Marshall), 50. Higgs (Asselin), 58. J. Sýkora (Higgs) - 26. D. Růžička (Michal Chovan, Zuzin), 28. Šišovský (Kytnár, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák - Synek, Gegáň
počet divákov: 2841

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Buc, Selleck - J. Sýkora, Higgs, T. Török - Kabáč, Češík, Gabor - Bartánus, Lichanec, R. Varga
Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, D. Růžička, Dubina, Pöyhönen - S. Petráš, Magdolen, Vandas - Šišovský, M. Halama, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Andrisík, P. Halama, Marcinek