Banská Bystrica víťazne v Detve, góly hostí strieľali len zámorskí hráči

DETVA 11. januára (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice potvrdili úlohu favorita a v Detve zvíťazili 4:1 v piatkovom súboji 41. kola Tipsport ligy.

Líder súťaže síce prehrával od 5. min po presilovkovom góle domáceho obrancu Petra Hraška, ale potom strieľali góly už len zámorskí hráči v tíme hostí. Ešte v závere prvej tretiny vyrovnal Kanaďan Éric Faille. V druhej tretine pridali presné zásahy ďalší Kanaďan Levko Koper a Američan Ben Marshall.

Napokon v tretej dvadsaťminútovke potvrdil víťazstvo obhajcu titulu opäť kanadský útočník Guillaume Asselin.

Banskobystričania sú na čele s náskokom 4 bodov pred Nitranmi a Zvolenčanmi. Hráči Detvy sú na deviatej priečke.

HC 07 Detva - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly:5. P. Hraško - 19. É. Faille (Asselin), 32. Koper (Higss, M. Bartánus), 37. B. Marshall, 47. Asselin (Selleck)
Vylúčení: 10:8 na 2 min, navyše Hodgson 20 min za pichnutie - Kabát 10 min osobný trest za bitku, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Rencz (Maď.) - Gegáň, Muzsik (Maď.), 835 divákov

Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Golian, Jendroľ - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský - Matúš Chovan, P. Valent, M. Surový

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, L. Lunter, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Róth, Češík, Gabor - Kabáč, O. Giertl, T. Török